• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Избор на MP3 / MP4 плеер?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
250
57
Се мислам да земам некој MP3/MP4 плеер,просечен не нешто скапо онака колку да брка работа.Е сега разгледав што нудат кај нас на лагер и не би знаел што да изберам,еве ова се понудите ако имате и некој друг предлог слободно.

http://www.anhoch.com/category/387/mp34-pleeri-i-diktafoni
https://www.neptun.mk/index.php?route=product/category&path=1_62_75
http://setec.mk/Tv-Audio-Video/MP3-MP4-players
 

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,868
3,936
Јас го зедов овој и сум задоволен. 2 години гаранција има, можеш да го користиш како USB стик и за на радио во автомобил. Убаво репродуцира музика. Батеријата држи минимум 7 часа при непрекинато слушање музика. Има и радио. Менито е едноставно за користење и брзо. Има OLED дисплеј.
 

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,112
1,597
Не ми е јасно зошто би ти требал мрз плеер кога во денешно време секој мобилен има вграден мрз плеер во него.
 

bobid1010

Intern
19 јули 2016
52
9
Не ми е јасно зошто би ти требал мрз плеер кога во денешно време секој мобилен има вграден мрз плеер во него.
Е ова, ако имаш било каков smartphone место да купиш MP3 плеер купи си SD картица и потроши си ги парите на нешто друго.

Sent from my Idol 3 using Tapatalk
 

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,868
3,936
Дечки, ако имате смартфон од 5 инчи ќе трчате со него во џеб или ќе ставите некој гломазен држач за него на рака? Апсолутно непрактично. Плеерче ќе си закачите за себе и нема ни да знаете дека е тука. Смартфонот ќе треба да го пазиш да не ти падни сол да се направи и да платиш 1 или неколку плеери за поправка на екранот. Ако е за во теретана јас би рекол да-смартфонот е добро решение, но само со блутут стерео слушалки за музика, па смартфонот да го одложиш некаде покрај себе додека вежбаш. Јас барав решение за на уши - слушалки, over-ear, со интегриран плеер, без кабли и без потреба од смартфон. Кај нас нема такво нешто и не ми се чекаше од Амазон.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
250
57
Не ми е јасно зошто би ти требал мрз плеер кога во денешно време секој мобилен има вграден мрз плеер во него.
Е ова, ако имаш било каков smartphone место да купиш MP3 плеер купи си SD картица и потроши си ги парите на нешто друго.

Sent from my Idol 3 using Tapatalk
Телефонот ми е над 5 инчи а како што веќе кажа и Costigan_Jr воопшто не е практичен при трчање или некоја друга активност да го носам со мене, затоа барам нешто поедноставно за да ми брка работа без да ми смета и најдобро решение според мене е mp3 плеер.
 

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,868
3,936
@Luxell Неколку дена пред тебе отворив тема за мислење/информација од каде да набавам токму тоа што споменав на крајот од претходниот коментар, но одговорот се даде сам на крајот - дека ќе морам да нарачам од надвор(а не ми се чекаше). Затоа се решив да одам до продавница и да го купам плеерот што го спомнав во првиот коментар. Засега сум задоволен. Всушност презадоволен сум од сите производи од Philips и никогаш не сум погрешил со ништо од нив. Очигледно е по производите дека кај нив се вработени навистина интелигентни машински/дизајн инженери, секој производ им е практичен и одлично конструиран во поглед на издржливост, практичност за употреба и ергономија. Башка и најдобра гаранција имаат и уште побитно - нивните производи редовно неколкукратно ја надминале гаранцијата со која доаѓаат (блендер 3x, машинка за стрижење 6x).
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,226
12,890
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Многу се согласувам со @NERD -от. Искључиво ајпод и тоа шафл. Мал е, практичен, батеријата трае до бескрај, одлична градба, супер изработка и мислам дека е трајно решение за барем 5 години, а и после тоа незнам зашто би го мењал. Имам дома шафл и нано, шафлот е многу попрактичен иако е ограничен со 2 гига музика, ама па и доволно е.
 

esquimaux

On your way to fame
16 јануари 2016
615
985
Скопје
Многу се согласувам со @NERD -от. Искључиво ајпод и тоа шафл. Мал е, практичен, батеријата трае до бескрај, одлична градба, супер изработка и мислам дека е трајно решение за барем 5 години, а и после тоа незнам зашто би го мењал. Имам дома шафл и нано, шафлот е многу попрактичен иако е ограничен со 2 гига музика, ама па и доволно е.
Проблемот е што кошта 4к и што си приморан на ебаниот iTunes..
 

NERD.

Gaining Experience
19 април 2010
1,379
339
Проблемот е што кошта 4к и што си приморан на ебаниот iTunes..
ни едното е точно, ни другото. 50 долари кошта, и има полно програми за префрлање музика во релација pc -> ipod.
edit: во секој случај подобро е со itunes поради плејлистите.
 

esquimaux

On your way to fame
16 јануари 2016
615
985
Скопје
ни едното е точно, ни другото. 50 долари кошта, и има полно програми за префрлање музика во релација pc -> ipod.
edit: во секој случај подобро е со itunes поради плејлистите.
Го има негде кај нас освен у iStyle?
 

Costigan_Jr

Unstoppable
5 јули 2013
2,868
3,936
Не гледам во што е подобар shuffle од GoGear Mix за дупло поголема цена...Добивам екран и попрактично префрлање на податоци и двојна употреба - можам да го користам и во автомобил на аудио системот. Го може тоа shuffle? :)
 

Mayson

On your way to fame
10 април 2011
1,020
558
Mayson's setup  
Processor & Cooler
Intel i5 6500
Motherboard
Asus H110M-K
Storage
Samsung 850 EVO 250 GB + Kingdian S370 512 GB + HDD Hitachi 2 TB
PSU
HCG-520M
RAM
16 GB DDR4 2133 MHz Patriot
Video card
ASUS Strix RX 470 4GB
Case
Antec GX500
Mouse
Logitech MX 518 Legendary
Keyboard
Redragon K558
Monitor
AOC G27 70PF FreeSync 144Hz
OS
Windows 10
  • Ја почнал/а темата
  • #17

Luxell

Gaining Experience
7 јули 2012
250
57
Во ред фала за предлозите,ќе разгледам најпрво што има кај нас по продавници на лагер и крајно ако не најдам нешто ќе порачам од нет.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
862,541
Членови
30,046
Најнов член
Basket
На врв Дно