1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Избор на монитор, користен vs нов

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Snaga, 26 Март 2020 во 11:03.

1. Snaga

Snaga
    Intern

24
    19
    2 Јануари 2015
    Машко
    Здраво,

Како што кажува насловот, време му е за менување на мониторот што го имам, затоа што е престар и е со VGA/DVI приклучок, а сме 2020та година :)

Го гледав Dell Alienware тој популарниот со 240hz, ама искрено не ми се даваат 20к.
    Што мислите, за 100-150 еур може да се најде убаво моноторче, користено? Или околу 200 еур за ново?

Се гејма најчесто на пц-то, cs, cod, rocket league, project cars итн итн, па и 144hz да е нема да е лошо :geek:

На crash му/ѝ се допаѓа ова.
  2. fuzzjaw

fuzzjaw
    Practice makes perfect

1,193
    1,838
    13 Јануари 2014
    Машко
    На Snaga му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mkiptv

mkiptv
    Gaining Experience

538
    335
    28 ноември 2014
    Машко
    Јас го купив SAMSUNG C24F396FHU 24" Curved AMD Freesync Monitor за 5.999 пред недела дена коа беа нешто Сетек денови. Доста сум задоволен, и јас бев на стар монитор. Генерално ми е за работа мене и некогаш за гејмање.

На PC_GAMER и Snaga им се допаѓа ова.
  4. Snaga

Snaga
    Intern

24
    19
    2 Јануари 2015
    Машко
    Бидна, после работа идам да го земам :hay:

Маша, mkiptv, PeGi998 и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...