1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Избор на мобилен телефон

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Ljupco94, 13 Февруари 2012.

 1. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  Епа вака луѓе планирам да купувам Sony Ericsson Xperia X8 па ако можете да ми кажете дали е добар избор,дали го има некој користено и доколку го има како е задоволен од него ?
   
 2. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко

  Подобар избор. SamsungGalaxy Mini, HTC Wildfire S.

  X8 не препорачувам. Не ме прашувај зошто. Не ми се троши зборови на него
   
  На DJAMBAZ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
   
 4. важна

  важна
  Gaining Experience

  461
  98
  19 Април 2010
  Женско
  Дизајнер
  X8 е екстра телефонче доколку сакаш да поминеш со разумна цена, но од друга страна подобро да си земеш ајфон 3 кој е малку поскап, ама далеку подобар :)
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Зошто би купил 2 години стар телефон? (Ова се однесува и на Х8 и на бедното ајфонче 3)
   
 6. тотето

  тотето
  Спамер

  694
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
  Сега зедов xperia x8 пред 1 недела сега за сега сум прилично задоволен. Можеш уште малце рам и вградена меморија да има, камерата да има авто-фокус ама тоа е тоа. За малце повеќе пари има и други добри телефончиња пример HTC Wildfire S. Исто во T-Mobile види го Huawei 8180 солидно телфонче, со слични карактеристики како x8ката.

  Според мене ако земаш евтин постпејд пакет земај xperia x8. Ако планираш да земаш на припејд плати малце појке и земај wildfire.
   
 7. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  Пааа 7000 ден имам на располагање сакав да го земам во припејд во вип и затоа мислам дека овој телефон е најдобриот за тие пари вие што мислите ? инаку да имам повеќе кеш многу нормално знам што да си купам ...
   
 8. тотето

  тотето
  Спамер

  694
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
  Имаш за 150 евра wildfire s.

  Гледај по страните за огласи, многумина купуваат телефон постпејд му иди поевтино и го продават нов.
   
 9. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  Епа се подновив со Htc Wildfire S :)
   
 10. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,709
  30 Мај 2010
  Со среќа нека, па дали ќе може некоја фотка од него, и некое видео како работи тачот, бидејќи сум заинтересиран и јас за него или Xperia Mini Pro.
   
 11. Ljupco94

  Ljupco94
  Gaining Experience

  130
  75
  4 Февруари 2012
  Машко
  ајде деновиве ке постирам инаку до сеа што го чепкав супер е :)
   

Сподели

Вчитување...