1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Избор на мобилен телефон

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Ljupco94, 13 Февруари 2012.

1. Ljupco94

Ljupco94
    Gaining Experience

130
    75
    4 Февруари 2012
    Машко
    Епа вака луѓе планирам да купувам Sony Ericsson Xperia X8 па ако можете да ми кажете дали е добар избор,дали го има некој користено и доколку го има како е задоволен од него ?

2. username

username
    Gaining Experience

526
    66
    4 Јули 2009
    Машко

Подобар избор. SamsungGalaxy Mini, HTC Wildfire S.

X8 не препорачувам. Не ме прашувај зошто. Не ми се троши зборови на него

На DJAMBAZ му/ѝ се допаѓа ова.
  3. username

username
    Gaining Experience

526
    66
    4 Јули 2009
    Машко

4. важна

важна
    Gaining Experience

461
    98
    19 Април 2010
    Женско
    Дизајнер
    X8 е екстра телефонче доколку сакаш да поминеш со разумна цена, но од друга страна подобро да си земеш ајфон 3 кој е малку поскап, ама далеку подобар :)

5. Sephiroth

Sephiroth
    Баниран/a

3,492
    2,519
    14 Мај 2008
    Машко
    Зошто би купил 2 години стар телефон? (Ова се однесува и на Х8 и на бедното ајфонче 3)

6. тотето

тотето
    Спамер

694
    674
    4 oктомври 2011
    Машко
    Сега зедов xperia x8 пред 1 недела сега за сега сум прилично задоволен. Можеш уште малце рам и вградена меморија да има, камерата да има авто-фокус ама тоа е тоа. За малце повеќе пари има и други добри телефончиња пример HTC Wildfire S. Исто во T-Mobile види го Huawei 8180 солидно телфонче, со слични карактеристики како x8ката.

Според мене ако земаш евтин постпејд пакет земај xperia x8. Ако планираш да земаш на припејд плати малце појке и земај wildfire.

7. Ljupco94

Ljupco94
    Gaining Experience

130
    75
    4 Февруари 2012
    Машко
    Пааа 7000 ден имам на располагање сакав да го земам во припејд во вип и затоа мислам дека овој телефон е најдобриот за тие пари вие што мислите ? инаку да имам повеќе кеш многу нормално знам што да си купам ...

8. тотето

тотето
    Спамер

694
    674
    4 oктомври 2011
    Машко
    Имаш за 150 евра wildfire s.

Гледај по страните за огласи, многумина купуваат телефон постпејд му иди поевтино и го продават нов.

9. Ljupco94

Ljupco94
    Gaining Experience

130
    75
    4 Февруари 2012
    Машко
    Епа се подновив со Htc Wildfire S :)

10. Steff_Maja

Steff_Maja
    Practice makes perfect

4,157
    1,709
    30 Мај 2010
    Со среќа нека, па дали ќе може некоја фотка од него, и некое видео како работи тачот, бидејќи сум заинтересиран и јас за него или Xperia Mini Pro.

11. Ljupco94

Ljupco94
    Gaining Experience

130
    75
    4 Февруари 2012
    Машко
    ајде деновиве ке постирам инаку до сеа што го чепкав супер е :)

Сподели

Вчитување...