1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Избор на моб.телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Mo3oK4e, 23 Јануари 2011.

1. Mo3oK4e

Mo3oK4e
    Intern

476
    19
    8 Декември 2009
    Гледам понуда на телефони на Вип.Сакам да направам договор на претплата но не знам за кој телефон да се одлучам.Сакав Вас да ве запрашам од следните 2 модели кои ќе ги наведам подолу дали имате некакво искуство или барем збор два да напишете да ме упатите да не згрешам околу изборот.Потребно ми е да држе батерија и да биде лесен за ракување.Не се некој кој знае какви модели но немам многу финансии планирано за телефон, овие се од поефтините..

1.Nokia 6303
    2.Nokia C5

2. krema

krema
    Professor

8,727
    8,460
    24 Јуни 2009
    Машко
    Nokia C5 овој ти е подобар од 6303, зошто ??? има 3G :)

3. TheDoctor

TheDoctor
    Intern

124
    1
    20 Јануари 2011
    според мене тој првиот , ти како си сакаш :D

4. Mo3oK4e

Mo3oK4e
    Intern

476
    19
    8 Декември 2009
  5. Vlado.T

Vlado.T
    Intern

233
    13
    28 Мај 2010
    Машко
    Јас би го избрал Nokia C5..:)

6. Supporter

Supporter
    Gaining Experience

850
    141
    31 Август 2008
    6303 е подобар. Држи батерија, лесен за работа. Убав.

7. Mo3oK4e

Mo3oK4e
    Intern

476
    19
    8 Декември 2009
    Го имаш користено, доколку го имаш негативни страни кои ги имаш проценето? И колу дена држи батерија, со нормално дневно страканје?

Ме интересира што му недостига на c5 а што е тоа што го прави 6303 подобар?

8. duleee

duleee
    Intern

107
    48
    4 Јуни 2010
    Машко
    За C5 незнам ама 6303 го користев 5-6 месеци батеријата му е коска мене ми држеше по недела дена без проблем. Но за брзо време почнаа проблеми со слушалката некако се стиша безвезно а по некое време почна скроз да откажува друго задното капаче тоа челичното исто така за брзо време почна да се вади многу лесно... И има нежно стакло се испогреба истотака за брзо време. Јас не би го земал пак тој телефон или пак ако веке би го купил мислам дека би земал од друго место а не од Т-мобиле кај што би добил Финска Нокиа а не Кинеска и уште една работа би му земал од истиот ден футрола да не го изгребам.

Телефонот сега е сервисиран во Т-мобиле од кај што беше и купен поради проблемот со слушалката и го користи сестра ми а јас си земав друго телефонче..

9. Mo3oK4e

Mo3oK4e
    Intern

476
    19
    8 Декември 2009
    @duleee Ти Благодарам за процената на телефонот, ми значат ове детали...
    Некој друг да каже нешто повеке околу C5, батерија, функционалност, квалитет..

10. olikomerc

olikomerc
    Unstoppable

4,483
    3,383
    11 Декември 2008
    Машко
  11. Mo3oK4e

Mo3oK4e
    Intern

476
    19
    8 Декември 2009
    И двата модели детално имам видено што имаат, но битно ми е оние кои ги имале веќе користено и двата модели, да споделат овде колку се задоволни и колку е квалитетот и издржливоста на двата телефони после 5-6 месеци или година.

12. Supporter

Supporter
    Gaining Experience

850
    141
    31 Август 2008
    Вујко ми лани зел 10-12 тел. за цела компанија на Т-Мобиле. Колку што знам сите досега немат некој дефект. Батерија држи 5-6 дена.

Сподели

Вчитување...