1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Избор на моб.телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Mo3oK4e, 23 Јануари 2011.

 1. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  Гледам понуда на телефони на Вип.Сакам да направам договор на претплата но не знам за кој телефон да се одлучам.Сакав Вас да ве запрашам од следните 2 модели кои ќе ги наведам подолу дали имате некакво искуство или барем збор два да напишете да ме упатите да не згрешам околу изборот.Потребно ми е да држе батерија и да биде лесен за ракување.Не се некој кој знае какви модели но немам многу финансии планирано за телефон, овие се од поефтините..

  1.Nokia 6303
  2.Nokia C5
   
 2. krema

  krema
  Professor

  9,097
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  Nokia C5 овој ти е подобар од 6303, зошто ??? има 3G :)
   
 3. TheDoctor

  TheDoctor
  Intern

  124
  1
  20 Јануари 2011
  според мене тој првиот , ти како си сакаш :D
   
 4. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
 5. Vlado.T

  Vlado.T
  Intern

  233
  13
  28 Мај 2010
  Машко
  Јас би го избрал Nokia C5..:)
   
 6. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  6303 е подобар. Држи батерија, лесен за работа. Убав.
   
 7. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  Го имаш користено, доколку го имаш негативни страни кои ги имаш проценето? И колу дена држи батерија, со нормално дневно страканје?

  Ме интересира што му недостига на c5 а што е тоа што го прави 6303 подобар?
   
 8. duleee

  duleee
  Intern

  107
  48
  4 Јуни 2010
  Машко
  За C5 незнам ама 6303 го користев 5-6 месеци батеријата му е коска мене ми држеше по недела дена без проблем. Но за брзо време почнаа проблеми со слушалката некако се стиша безвезно а по некое време почна скроз да откажува друго задното капаче тоа челичното исто така за брзо време почна да се вади многу лесно... И има нежно стакло се испогреба истотака за брзо време. Јас не би го земал пак тој телефон или пак ако веке би го купил мислам дека би земал од друго место а не од Т-мобиле кај што би добил Финска Нокиа а не Кинеска и уште една работа би му земал од истиот ден футрола да не го изгребам.

  Телефонот сега е сервисиран во Т-мобиле од кај што беше и купен поради проблемот со слушалката и го користи сестра ми а јас си земав друго телефонче..
   
 9. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  @duleee Ти Благодарам за процената на телефонот, ми значат ове детали...
  Некој друг да каже нешто повеке околу C5, батерија, функционалност, квалитет..
   
 10. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,564
  3,480
  11 Декември 2008
  Машко
 11. Mo3oK4e

  Mo3oK4e
  Intern

  476
  20
  8 Декември 2009
  И двата модели детално имам видено што имаат, но битно ми е оние кои ги имале веќе користено и двата модели, да споделат овде колку се задоволни и колку е квалитетот и издржливоста на двата телефони после 5-6 месеци или година.
   
 12. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Вујко ми лани зел 10-12 тел. за цела компанија на Т-Мобиле. Колку што знам сите досега немат некој дефект. Батерија држи 5-6 дена.
   

Сподели

Вчитување...