1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Избор на лаптоп до 37 000

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од Kokta, 12 Септември 2012.

 1. Kokta

  Kokta
  Intern

  136
  40
  27 Септември 2008
  Машко
  Планирам да земам нов лаптоп, па би сакал да ми предложите нешто до 37 000 и што има место за 2 HDD.
   
 2. Kokta

  Kokta
  Intern

  136
  40
  27 Септември 2008
  Машко
 3. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,072
  437
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Незнам какви се тие лаптопи со 2 HDD? ај најди некој па ке дадеме мислење.
   
 4. Kokta

  Kokta
  Intern

  136
  40
  27 Септември 2008
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]

  Доколку кај нас има лаптоп со место за два HDD сакам таков да си земам и едниот HDD да го заменам со SSD. Тоа ми е поентата, па доколку некој знае каде кај нас има таков лаптоп да ми каже. Фала.
   
 5. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,072
  437
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ке мора да се прашаш по продавнициве за лаптопи, јас сега за сега не наидов на ваков лаптоп.
   
 6. Kokta

  Kokta
  Intern

  136
  40
  27 Септември 2008
  Машко
  Ima nacin i na laptop bez mesto za vtor HDD da se stavi vtor HDD, mu se vadi CD-ROM-ot i na negovo mesto se mesti vrot HDD.

  [​IMG]

  Ali pa ke ostanam bez ROM :D
   
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,407
  11,625
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Имаше еден Тошиба што го зеде другар, ама одамна беше... Види ги Тошибите.

  Уште не беа излезени ССД-та, а Виста спора ко к*рац, па беа два ХДД во РАИД, фабрички.
   
 8. petre.dimov

  petre.dimov
  Gaining Experience

  918
  234
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  А зошто ти е CD-ROM, јас од моето 4годишно користење на лаптоп само 10пати го имам искористено скапаниот CD-ROM. Сега си го форматирам со помош на USB и е 10пати побрзо. А и денеска се имаш на интернет не ти треба никаков CD-ROM. Мое мислење ако се вади CD-ROM от вади го и не му ја мисли.
   
  На Kokta му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  1,072
  437
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Имам видено во амц едно време HDD + SSD на тие гејмерските ама се преку 1000Е. до 37 000 сега за сега слабо.
   

Сподели

Вчитување...