• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

izbor na internet

ace1979

Intern
21 декември 2007
10
0
Dali moze da mi kaze nekoj iskustvo so internet od kabelskite operatori. Brzina kakva ima, dali paga cesto i slicno.
vo Te vakov internet nudi Cable tel i Tele net ( tetovska firma ne veruvam deka ima niz MK)
 

Romanticen

Intern
6 јануари 2008
206
9
romanticni.com.mk
Cabletel има мој другар и можам да ти кажам дека е многу задоволен. Брзината преку ден не паѓа под 1Мbit (download, upload не знам), а навечер понекогаш стига и до 3Mbit-a. За паѓање не паѓа често, ама ако те погоди може цел ден само да паѓа, но тоа е многу ретко :rolleyes:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Колку што сум запознаен, во Тетово кабелскиот интернет сеуште е во тест период, барем така беше околу Нова Година. Ако сум грешка поправете ме. Повеќе информации на www.telenet.com.mk (сеуште во изработка).
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Теленет во теков на минатава недела почнаја официјално со кабелскиот интернет. На врата доаѓаат луѓе и прашуваат дали сте заинтересирани за понудата нивна. Доколку сте тие ве одјавуваат кај стариот кабелски оператор (ако ставате и кабелска и интернет), и ја инсталираат опремата. Инаку од ТЕЛЕНЕТ има еден мој другар во Тетово, интернетот е стабилен се е ОК, но не му е средено нешто од ISP и затоа интернетот му е со 500 кб/с поспор. Го има пакетот 4 од можните 5 пакети.
 

angjeleski

Intern
23 април 2007
202
11
Многу не сум се среќавал со кабелскиве ISP ама у секој случај би биле подобри од On.Net каде што врската паѓа на секои пола саат-саат.. еве да речеме ако симнуваш нешто поголемо од интернет преку интернет експлорерот голема е можноста да ти се ресетира врската и да смени IP адреса па ќе треба од почеток да симињаш.
 
3 мај 2007
17
0
Јас користам интернет од Телекабел скоро 2 години. Многу сум задоволен. Имаш конекција од 2 МБ до 3 Гига спуштање а после е 1МБ. Многу ретко се случило да падне интернетот. Од искуство го препорачувам телекабел
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.224
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно