1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Избор на интернет во Скопје

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Arabian, 22 Септември 2015.

 1. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  376
  5 ноември 2013
  Машко
  Дечки да прашам некој да не знаете да дели интернет или некој оператор да сака да се излаже да ни стави интернет во студентски дом Пелагонија ? До сега имам прашано близоо,телекабел,оне, сите ми кажаа нема шанси во студентски. Ѕвоневме на т-хоме во сервис центарот, рекоа дека требало да поднесеме барање , па ако ни дозволат ке ни стават :D . Некој да не знае да не упати освен Неотелот што е ... како може на друг начин да се стави интернет и да биде со прифатлива цена
   
 2. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,769
  11,378
  23 oктомври 2012
  Машко
  А што се деси бе со проектот од пред некоја година за интернет во сите студентски домови? Нема веќе?
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  376
  5 ноември 2013
  Машко
  Пелагонија има ,,бесплатен интернет,, ама целиот систем е ... кој украл нешто, кој искинал кабли и овие не се замараат. Склучиле договор со Sunwirelles , ама изгор се цените, 800денари 20гб.. И тоа сигналот да не речам срање е... А брзините се да не можеш ни маил да отвориш. Среќа Випов крпи малку од малку со роденденскиве понуди :D :D
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...