1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Избор HDD/SSD

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од wiwux, 3 Април 2020.

 1. wiwux

  wiwux
  Intern

  10
  0
  3 Април 2020
  Машко
  Стариот хард диск цркна па одлучив да земам нов за лаптопот. Разгледувам некои поевтини понуди и видов дека во Сетек има Western Digital HDD 2.5" 500GB за околу 2100ден ист како стариот хард диск. Знам дека SSD е побрзо и подобро и на ddstore видов дека има SSD за поволни цени со 240GB бидејќи сметаж дека 120 нема да се доволно. Еве пример Verbatim Vi500 S3 240GB 2.5" 70023 за 2011ден. или SiliconPower S355 240GB 2.5" SATA III 7mm по цена од 2089ден. а моментално се само овие на залиха. Дали некој има искуство со овие брендови и што би ми предложиле? Фала однапред.
   
 2. mankanos

  mankanos
  Intern

  48
  14
  30 Септември 2017
  Машко
  A-Data 240GB SSD vo Setek
   
 3. wiwux

  wiwux
  Intern

  10
  0
  3 Април 2020
  Машко
  Ми треба 2.5" за лаптоп
   
 4. mankanos

  mankanos
  Intern

  48
  14
  30 Септември 2017
  Машко
  Nema 3.5 ssd
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  418
  337
  1 Февруари 2017
  Машко
  Барај го @gOJDO
   

Сподели

Вчитување...