• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

iTunes во Македонија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Има ли шанси некако да се купат песни од iTunes од македонија?
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
има некој напредок во ова? spoofing едно друго... успеал некој?
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
акаунт за акаунт имам... за купување ме интересира... apple tv-то ќе се продава многу ако може со акаунтот да се купува
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Кога бев во САД, отворив сметка во банка и ми дадоа поклон ваучер од 10$ (како што се сеќавам) за купување песни од iTunes, но имаше некоја процедура за да се активира ваучерот, па ме мрзеше а и немав потреба да го користам.

Ваучерот е уште неискористен и не планирам да го искористам.
Ако сметате дека може од Македонија да се искористи, и дека тие 10$ ќе ви завршат работа, ќе ви го дадам бесплатно.
 

igi

Intern
9 јануари 2009
2
0
А како сте направиле account на iTunes јас колку што знам корисници од Македонија не можат да се регистрираат на iTunes.
Ако некој знае некоја финта или што било како јас да се дофатам до account на iTunes слободно може да ме контактира xD
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Кога бев во САД, отворив сметка во банка и ми дадоа поклон ваучер од 10$ (како што се сеќавам) за купување песни од iTunes, но имаше некоја процедура за да се активира ваучерот, па ме мрзеше а и немав потреба да го користам.

Ваучерот е уште неискористен и не планирам да го искористам.
Ако сметате дека може од Македонија да се искористи, и дека тие 10$ ќе ви завршат работа, ќе ви го дадам бесплатно.
ваучерот претпоставувам дека ќе може да се искористи... али проблемот е за правење purchase на песни, HD филмови, серии итн... и со американска кредитна нема да може ради IP...

Во секој случај ваучерот мислам дека е добродојден кај секој од нас, сепак ти се тоа 3–4 апликации за iPhone во тие 10 долари ;)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
  • Ја почнал/а темата
  • #10

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Да не забегувам ОТ, али постои едно програмче кое создава Virtual Network, и сите апликации се филтрираат преку него а брзината не е намалена ни малку.
Е сега проблемот е тоа што го заборавив програмот :plachko2:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Јас имам акаунт на iTunes и имав 30$ на него ама сите ги потрошив е сега колку што знам мене ми рекоа дека можам да го дополнам акаунтот ама на пример да му го дадам на некој во USA и тој таму да го внесе ваучерот и потоа да го користиш.Јас досега така правам и немам проблеми.Сега за сега немам пари на него но можам да ги симнувам бесплатните спотови и песни кои ги менуваат на една седмица
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
пак ќе кажам, не е проблем за бесплатниот контент, ама ако успее некој со американски акаунт или слично да купи од мк, нека каже
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
пак ќе кажам, не е проблем за бесплатниот контент, ама ако успее некој со американски акаунт или слично да купи од мк, нека каже
Ај да се надеваме дека ќе може наскоро.Според тебе дали ќе има некаков ефект ако некој контактира со Ејпл пример се испрати маил до нивниот Support или слично и побара информации за тоа дали и кога ќе биде достапна продавницата на iTunes во Македонија?Преку iZak би можело да се продаваат нивните ваучери...Мислам дека ако ние не реагираме наскоро нема да дојде ова кај нас
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
Подобро нека почека уште малку ќе му падне цената на албумот :D
Ја дадов пример, инаку што е до мене не треба ниту да чека, ниту пари да троши.. се знае каде може да се најде за бесплатно. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,506
Мислења
822,116
Членови
28,046
Најнов член
hittrajkovski
На врв Дно