• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ItSec Counter-Strike Server

 • Ја почнал/а темата
 • #51

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
sakate server pa ke bide ali toj site sto se priavite za admin site ste out imam moi luge
ти паметен си или сеуште одаш некаде на часови? :muahaha: :muahaha:

не си само ти тука што може да направи сервер... и јас може да направам ама од време на време ќе рипа лагот... башка и ме мрзи да слевинам модови и ред други работи :rolleyes:

абе ајде нели можете во ентернет закачете на некој компјутер еден сервер и готово :LOL: :LOL: (таму имате редовни гости кои скоро секој ден идат да играт кантер, тоа се од кајгана а тука е mkd.scout :)
 

eLLa

Intern
8 април 2007
18
0
decki se prodavaat veke podignati serveri, napravete ziro racun, ulotzete po 100 den mesecno..so se maltretirate, admini bidete koi ke bidete-grupata so si se druzite, so da se matkash da budjish pluginovi i da se smarash so lagovi, zar malku serevri se prodavaat veke gotovi podignati, samo birash ova sakam da ima ova nekam i kraj..:D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #54

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
абе Директоре :) контактирајте со АДСЛ тие мислам дека ќе можат да ви закачат сервер на нивни интернет(мислам дека и на нивни компјутер е :pPP ) само треба плугини :bravo:
 

eLLa

Intern
8 април 2007
18
0
ima serevri se prodavaat, kolku shto znam shpiki imashe kao nekoja ideja (ne znam kolku e realizirana), a i maz mi prodava :) e sega ja sum u srbija taka da ako si zainteresiran ke te kontaktiram so nego direkno
 
 • Ја почнал/а темата
 • #56

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Конактирав со еден другар и ни го дава серверот ние да може да играме на него
еве ип: 89.205.6.61:27015 ... серверот е онлине 24/7 така да кој кога сака може да влезе... :bravo: :bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #59

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
1.6

Кај мене лагот(пинг, латеци) е супер се движи од 50-100(100 кога ептен има м претрупено даунлодирам, мсн итн...) или е до твојата конекција или па тогаш имал работено главниот администратор па ја кочело целата работа :tainstven:
 

Rusin

Intern
28 април 2007
37
0
Конактирав со еден другар и ни го дава серверот ние да може да играме на него
еве ип: 89.205.6.61:2701 ... серверот е онлине 24/7 така да кој кога сака може да влезе... :bravo: :bravo:

Абе брат, мене не ми го наоѓа серверот! Треба некој печ нешто, зш не го наоѓа ........... не знам
 
 • Ја почнал/а темата
 • #61

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Абе брат, мене не ми го наоѓа серверот! Треба некој печ нешто, зш не го наоѓа ........... не знам
еве сега забележав сум заборавил на крајот от серверот да го напишаш портот(port) на крајот треба да додадам 5 така што серверот би бил : 89.205.6.61:27015 ... пробај сега...

а доколку нема да ти го прими така пишувај во конзолата(`) connect 89.205.6.61:27015
:pP
 

Master4e

Intern
11 мај 2007
242
9
leleeeee

abe sto se macite otvoriv tema kako da igrate vo mreza bez server. DotaOnline ako imate nesto nejasno prasajte tamu
 

tom43

Intern
2 декември 2007
1
0
Скоуте може sXe-Injected го има на Кабелнет на серверот... али на некој sXe-Injected им прави проблеми на кантер и ке треба да ја ре-инсталират... а и башка треба Update на скоро секој 2-3 дена :)

сега за сега има 3-4 за админи пријавено :)

1. Јас
2. mkd.scout
3. GokoMKD
4. DynamicMk
.....
Ete ako ima mesto i jas se prijavuvam:bravo:
 
17 јули 2012
1
0
skopje
tie so pravat serveri sigurno imaat nekoja kako masina ili ruterce.e kade da se kupi toa ruterce ili sto i da e da pravam i jas serveri.ili ako ne e mozno toa da mi predlozite od nekoj da si zemam serverce za mesecno da si plakam...fala vi luge moze malce sum utnal u temava ali okej e mislam
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,087
Мислења
838,209
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно