• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ItSec Counter-Strike Server

eLLa

Intern
8 април 2007
18
0
najbolje resenje je steam server, kakov sxe kakvi gluposti, i kakvi 10 mega bita? si lud? :p kolku serevri ke digate?
 

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
јас мислам дека ке биде од поцеток 1 сервер па после дај боже убаво да ни тргне и да дигнеме повеке и со повеке модови.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #29

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
абе чекајте прво да се направи сервер , треба разни додатоци да се слегнуват , колку повеке - толку подобро... али ке треба и повеке да чекаме за да се инсталират :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #31

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
нормално... сите сакаме да биде админи но сепак ке изберат главните што се :) :) ајде чекаме одговор што бидна со серверот?


поздрав
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Sto mislite serverot da bide aktiven vo odredeni periodi samo? Malce e komplicirano vo momentov da imame 24 casa server...
 

Rusin

Intern
28 април 2007
37
0
Sto mislite serverot da bide aktiven vo odredeni periodi samo? Malce e komplicirano vo momentov da imame 24 casa server...


Ако де. Нема врска. Веројатно толку ни е силата сега. Ама подобро да имаме него ли да немаме. За мене нема проблем. Важно е да се испуцаме малку. Потоа ќе видиме како ќе иде, сигурно ќе стигнеме и до 24-часовен сервер.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #36

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
во лан може само некој од исти градови, или од исти интернет провајдер :)

нека се направи серверот да може да биде активен од 13-17 и од 20-23 ако моеж :confused:
 

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
Јас мислам дека нема да биде проблем прво да се направи пробен сервер кој ке биде пустен само одредени цасови во денот и каде што ке мозе да се релаксираме.А иначе дој боже што побрзо да направиме добар сервер:)). Poz
 
  • Ја почнал/а темата
  • #40

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
абе да бев во Скопје немаше да ми биде проблем, ако треба и секој ден ке идам во ентернет :) ама во Струмица сум :rolleyes:
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
it's to soon to tell...
namerata e da se napravi kako sto treba, so solidno PC i soliden internet.
Vo megjuvreme bi vi go preporacal CS:Source serverot na telekabel...
 

Rusin

Intern
28 април 2007
37
0
sakate server pa ke bide ali toj site sto se priavite za admin site ste out imam moi luge
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Ај не лупетај те молам! Серверот ќе биде на главните на форумот тука, а не твој. И тие ќе изберат кои ќе бидат админи и такви ствари! Ако имаш твои луѓе иди играј си со нив, не мачи тука за ИТ серверот!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,087
Мислења
838,210
Членови
29,009
Најнов член
frameofmind
На врв Дно