1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Итно потребен програматор

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од Daniel86, 11 Август 2017.

 1. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,760
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Дечки, итно ми треба програматор за PIC16F1704, 14 пинска смд изведба, даташитот кажува дека се репрограмира преку PickIt3 со помош на ICSP интерфејс.

  Логинг, Сетек, Анхоч не можеа да најдат соодветен програматор за него. Доколку некој го поседува овој програматор, го молам нека пише пп или нека се јави, си плаќам за услугата колку што ќе побара.
  BTW, логинг го продаваат овој програматор, меѓутоа не сакам да го купувам бадијала бидејќи има шанси кодот што се наоѓа во чипот да е заштитен, а и секако би го купувал само за еден чип.

  Благодарам однапред.

  076/270-486
   
  StefAngel, skullmonkey и на psyside им се допаѓа ова.
 2. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,760
  7,207
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Средено дечки, благодариме, фала и кај вас :)
   
  nik0la_, Alucard и на HardCorec им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...