• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Итно ми треба ваше мислење.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Сакам да земам телефон али не сум ного у тек со последните модели така да јас гледав спецификации али пак сакам да питам оние што ги користат тие 3 телефони мегу кои се двоумам.

Се мислам меѓу.

1.Sony Ericsson P1
2.Nokia N81
3.Nokia N78

Јас лично сакам да земам Nokia али нормално и да не се клецнам многу затоа ми треба ваше мислење, така да се зависи од кој е појак у глобала.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Бидејќи имаш ставено во списокот Ериксон П1 кој е со touch screen и остали тракатанци. Би сакал да ти препорачам еден мобилен кој е поевтин и има многу убави карактеристики меѓу кој и 5мегапикселна камера.
LG KU990
Инаку ако сакас строго од овие три јас би одел со N81
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Овој LG е многу грозен не ми се аресе повеќе предпочитам добар дизајн и добри перформаси одколку лош дизајн и добри перформанси иначе и јас сум многу заљубен у 81. Фала иначе ае повеке предлози плс.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
894
72
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Sony Ericsson-от има поубави карактеристики, ама како ќе се покаже не знам(јас лично не сум задоволен од SE). Nokia-та N81 има послаба камера во однос со P1i ама многу повеќе сум задоволен од Nokia во однос на софтвер, издржливост....
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
П1 корисник сум и ЗАКОН е телефонот !!!
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Само Nokia се користи кај мене во фамилија повеќе од 10 години, и до сега сме немале никаков проблем, поминале многу модели... Така да јас би одел на Nokia :)
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
SE P1 ми изгледа лудница...а и опциите што ги нуди се стварно добри...
али немој да се излажеш да земеш Н78 - тешка грдосија од телефон...само што го видов ми се одмили... (не значи дека на сите треба да им биде грд,само мое мислење...)
Мој фаворит - SE P1
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Знам 78 не зимам у никој случај и така е со повисока цена а иначе 81 е 250 евра тука во Софија, П1 - 280 евра а цимерот ми вика да не давам толку пари по Nokia оти нема смисла подобро да си почекам 1-2 месеци и да си земам iPhone (на ново е иначе 350 евра а на старо до 4-5 месеци можам да го најдам и за 260) вие со мислите. 8гб е иначе не 16.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Од овие погоре дефинитивно N78. Најдобри карактеристики има. Од камера, оптика, сензор, HSDPA... Но, кога сме кај практичноста јас би одбрал P1. Не можам да смислам Wifi и сурфање без екран на допир.

iPhone не би зел никогаш...
 

Zombie

Gaining Experience
2 октомври 2008
102
91
А да си земеш нокиа н82? Најбоље. И ја можам да ти ја шитнам за 280 евра. Хаха...:)
Најсериозно...поздрав...:bravo:
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
132
Од овие погоре дефинитивно N78. Најдобри карактеристики има. Од камера, оптика, сензор, HSDPA... Но, кога сме кај практичноста јас би одбрал P1. Не можам да смислам Wifi и сурфање без екран на допир.

iPhone не би зел никогаш...
Ekran na dopir, ok... p1 ima wifi sto e kompatibilno samo so 802.11b standardot koj e vekje zastaren. Dobar del od ruterite se po default staveno vo mixed mode ( 802.11 b+g ) ama sepak jas bi odel na nokiata. Mnogu problemi imam videno so p1 i konektiranje na wifi :/
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,750
Мислења
856,673
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно