• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купено ИТНО Купувам Nokia 3310

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,037
950
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Купувам итно мобилен телефон бидејќи службениот му откажа екранот , а се друго работи , а и моментално сум на одмор и ќе има борби дур да дадат нов.
Ми треба мобилен од новите нокиа 3310 што држат 2 сим картици колку да се достапни 2 броја.
Ако има некој кој продава пишете тука.

На мобилен можам да одговорам преку handsfree ама незнам кој ми звони :)
Добро е што успеав да извадам податоци :)

Благодарам однапред
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,671
2,903
Не знам колку ти помага ама ако ти е само за ало ало на неколку дена, имаше мислам во Анхоч dual sim модели по 1,000 - 1,200 денари ако добро памтам. Alcatel или нешто такво беа.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,037
950
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
@fuzzjaw Па само за ало ало ми е дур да земам нов службен што ме следува....
 

itstheigyg

On your way to fame
21 мај 2017
541
564
Само преслаба батерија е 400 mah "up to" 3 саати зборење, плус две картици ќе летне ептен брзо
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,418
11,710
youtu.be
Нема да летне брзо батеријата бидејќи ова не е смартфон.
 

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
116
91
Овој е поскап за 600 денари, Nokia дуал сим, батерија 800 mAh Talk time - Up to 14 Hours ...
Мислам дека вреди 25 евра, после комотно може да се користи како бекап телефон.
Или ако сака поголем екран тогаш овој, поскап е само 200 денари.
 

boksata

Gaining Experience
27 декември 2017
292
387
Сврти реклама5 имаше за 1000ка неотворени.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

DemoUser

On your way to fame
27 април 2010
1,037
950
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
Mouse
Logitech G305
Keyboard
Logitech MX Keys
Monitor
ASUS ROG PG258Q 24" 240hz
OS
Windows 10 Pro
Купено е телефон може клуч.
Си извадив етхер и си купив S20 FE 5G 8GB/256 NAVY BLUЕ Snapdragon
Кога ќе дадат од работа службен некој ќе иде на продажба кој ќе видиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,692
Мислења
855,796
Членови
29,735
Најнов член
agjeka
На врв Дно