1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ИТНО-Футрола/ташна за дигитален апарат...

Дискусија во форумот 'Дигитални апарати, камери и слично' започната од Molec, 29 oктомври 2013.

 1. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,339
  2,155
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Каде би можел да најдам ефтина и релативно солидна футрола или ташна во Скопје?

  Треба да собира:

  1x Canon Xsi,
  3х објективи:
  1x 18-55мм
  1х 50мм
  1х 75-300мм,
  и мал блиц.
   
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,328
  979
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,623
  1,397
  27 Јануари 2011
  Машко
  Pix+ имаат доста избор, доколку не ти се допаѓа тоа што имаат на лагер ке може да ти нарачаат некоја торбица од каталог.
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  567
  599
  15 Септември 2012
  Машко
  Од лично искуство можам да ти препорачам прво да го прегледаш интернет што има да ти каже. Определи која торба (и како би ја носел; на грб, раме...) би ти одговарала за сегашната опрема (и за евентуално проширување) и дали со неа ќе носиш разни потребни ситници (пумпа за дување прашина, ленспен, екстра батерии, мемориски картички, филтри...) Погледај ја прво страната: http://cambags.com/ има модели кои и ги има во градов, а сите останати се нарачуваат од нет (кина).
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. smole

  smole
  Unstoppable

  3,054
  3,475
  18 Април 2007
  Ја имам Lowepro Nova 180AW , 60ина евра беше во пиксплус, од таму и ја земав и сум презадоволен.

  Иди со апаратот и објективите и пробај си на лице место.

  Што ќе платиш тоа ќе имаш.
   
  На Molec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. -Ata-

  -Ata-
  Gaining Experience

  117
  117
  2 Декември 2010
  Ако си за на рамо, оваа е добра
  http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=385&pid=12528

  изгледа прибрано,
  не одвлекува внимание дека со себе носиш фото опрема,
  има интересен систем на отварање
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,054
  3,475
  18 Април 2007
  И го немаат нигде на залиха :)
   
 8. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,758
  4,313
  20 Февруари 2011
  Машко
  Cekaj malce pixplus uste li postojat ?
  Znam deka koga ja zemav tasnata 2-3 luge mi rekoa pixplus ama vekje vo trgovski gi nema ?

  Inaku ako e za 3+ objektivi idi na ranec
   
 9. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,339
  2,155
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  3 Објективи се тотал, не се носи надвор нон стоп, само колку да биде заштитен зашто на работа го чуваме во кутијата во фиока и ретко го вадиме надвор од канцеларија. И сеа глупо е да го шеташ во кутија, а и не е најдобро заштитен, истото важи и за објективите. Ќе тркнам до пиксплус во Капиштец да видам што имаат соодветно за нашава примена.

  Ви благодарам на сите за брзиот одговор.
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 10. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,996
  2,244
  19 Јули 2013
  Постојат. Едниот дуќан е во зградата до беверли, а другиот од ГТЦ е преселен во Соравија.
   

Сподели

Вчитување...