Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ИТ хорор

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
347
433
dashbog's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
Asrock B250 Pro 4
Storage
1TB NVME + 3TB HDD
PSU
Cooler Master 650W
RAM
8GB
Video card
RX580 8GB
Case
SAMA Yuhui
Mouse
Logi M310
Keyboard
Logi K540
Audio
Logitech Z333
Monitor
Dell 27"
OS
Windows 10
444193584_2805964156239177_744446813844165150_n.jpg
Ова vesa 200x200 стандард ми изгледа. Може комотно да се закачи и на ѕид.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.556
1.673
Еииии господине Џејмс Николаевич Кирк, сте ми дале одлична идеја. Еве проект за летоска, ова ќе го правам
Ама само ако имаш SAVA гуми.
Зимски.
Ескимо.
Со летни не ваќа маѓијата.
Лошо било ладењето.

Испратено од телефоно

П.С.
Џ. Тибериус К.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Ама само ако имаш SAVA гуми.
Зимски.
Ескимо.
Со летни не ваќа маѓијата.
Лошо било ладењето.

Испратено од телефоно

П.С.
Џ. Тибериус К.
Уууу, Сава, скраја да е. Само добри гуми користам ја, имам Мишелинки, Бриџстоунки и Фалкенки што ми се сменети, 12 гуми имам фазла, 12 компјутери треба да се склопат ;D
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.713
1.433
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Уууу, Сава, скраја да е. Само добри гуми користам ја, имам Мишелинки, Бриџстоунки и Фалкенки што ми се сменети, 12 гуми имам фазла, 12 компјутери треба да се склопат ;D
Таман да дигитализираш една парарелка ученици ахахаха
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.556
1.673
Уууу, Сава, скраја да е. Само добри гуми користам ја, имам Мишелинки, Бриџстоунки и Фалкенки што ми се сменети, 12 гуми имам фазла, 12 компјутери треба да се склопат ;D
Бо-бо-боооо!
Шо сторе дама па и ти!
:)

Испратено од телефоно
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.713
1.433
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Може не е за овде ама Бисер од комшискиот форум
 

Атачменти

  • komsii.jpg
    komsii.jpg
    48,2 KB · Прегледи: 107

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Оскудација, скап кабел, максимална искористеност на сите парици. ;)
Еднаш најдов ситуација на една локација, каде дечките ставиле IP телефонија и двоеле парици за VOIP и LAN, без да се запрашаат за што им служи вториот RJ45 порт на телефонот.
Е тоа беше тежок хорор од кој срце ме болеше, не верував дека може да се до толку мутави луѓево. Ама ете тоа е, затоа имаме ваква тема за IT Horror.
 

dashbog

Gaining Experience
24 јуни 2008
347
433
dashbog's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
Asrock B250 Pro 4
Storage
1TB NVME + 3TB HDD
PSU
Cooler Master 650W
RAM
8GB
Video card
RX580 8GB
Case
SAMA Yuhui
Mouse
Logi M310
Keyboard
Logi K540
Audio
Logitech Z333
Monitor
Dell 27"
OS
Windows 10
Ќе ти дојдат "стручни" техничари од телеком, ќе ти разделат парици и нема да те прашаат што и како користиш.
А ти јаден се мислиш дали XL или XXL пакет да земеш.
 

Borsa

On your way to fame
10 октомври 2011
1.167
896
Скопје
Borsa's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 AM4
Motherboard
B450M-HDV R4.0
Storage
500MB HDD + 256GB M.2 SSD
PSU
Cooler master GX 550W
RAM
16GB DDR 4 3200Мhz
Video card
Radeon RX580 4GB
Case
XIGMATEK
Mouse
SteelSeries Rival 600
Keyboard
AULA ASSAULT
Audio
SPEAKER DLS 2115
Monitor
Benq GW2470
OS
Windows 10

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.713
1.433
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.769
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно