• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IT списанија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Zokata

Intern
15 октомври 2007
16
0
Не сакав да ја отворам оваа тема , ама го прочитав она се за темата ЕНТЕР и ми се чини дека некој од Модераторите рече дека ке отвори тема за различни списанја од целиот свет.
Па вака еве јас ке ви посочам некои така чисто што мене ми се допаднале ..

BUG - Хрватско списаие , доста добро...

Download.BG - бугарско што е уште подобро во кое се наоѓаат доста бесплатни а употребливи програмшиња.

Е сега ако саката да го видите одете на www.download.bg - регистрацијата е бесплатна а и некои од програмите ...

Уживајте....
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Пред да имам Интернет...беа тоа години, читав и македонски и ех-YU. Сега воопшто. Прво тие што ги сакав ги снема, а оние што опстанаа се за *деца* или се повеќе реклами.... добар интернет за DL и RSS за новости и си завршил работа
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,570
Мислења
823,613
Членови
28,075
Најнов член
GGPPkorcula
На врв Дно