• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ИТ списанија од бившите YU простори

• Ја почнал/а темата
M

Mr.Alien

Гостин
Тука можете да пишувате за ИТ списанијата од бившите YU републики.
Да видиме кој што чита и кој најквалитетно чита!

• Ја почнал/а темата
M

Mr.Alien

Гостин
Белки е ред и прв да одговорам на темава. Читам СВЕТ КОМПЈУТЕРА, PC PRESS, BUG, VIDI, а го читав и PC World (додека беше достапен).

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Интересна тема :)

Одамна немам прочитано IT списание.. Знам дека BUG порано беше едно од најквалитетните, верувам дека уште е..
Последен пат имав контакт со Internet Magazine, но поради некоја чудна причина престана да излегува :(

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Порано читав редовно PC Magazine, па престанаа да го издаваат.
Исто читав Свет КОпмјутера, по некоја мрежа или баг, од време на време.

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
Хронолошки:

Свет Компјутера, Мој Микро, Рачунари, Информа, ПЦ Прес, Баг, Мрежа, Види, Интернет Огледало (последните 2 по некој број)

Мислам имаше уште нешто ама ич не ми текнува. Најверен бев на Мој Микро, Свет Компјутера, Баг и сеуште сум со Мрежа.

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
во Струмица немам загледано некое од тие вие што ги набројувате, освен Свет Компјутер и Ентер ... други сега , нема... :zbunet3:

23 јули 2007
338
8
Ne e mozno da nema Srpski i Hrvatski spisanija vo Strumica so ogled na toa sto sepak Strumica ne e mal grad. BUG i VIDI bea najdobri ama so ogled na cenata prestanav da gi kupuvam

3 јуни 2009
600
31
Јас порано читав ентер македонскиот па после малу BUG,vidi ама престанав да читам поради цената не мислам секој месец да давам 250 денари или колу и да се списанијата

ChemicalAngel

Gaining Experience
24 ноември 2008
801
214
Интернет огледало е едно од најдобрите списанија што сум ги читал, бидејќи имаше голем дел за програмирање, што ретко кое списание го имало. За Bug и слични на него во поголемиот дел на списанијата се обрнувало внимание на хардверот а многу малку на софтверот, како да се списанија за автомобили

3 јуни 2009
600
31
сега читам Click списането на македонски епте е добро за цена од 90 денари има што да се прочита.. туторијали.. објавуваат интересни интернет сајтови кој вреди да ги посетиш
исто го има и електронска верзија
www.clickmag.mk

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
Интернет огледало е едно од најдобрите списанија што сум ги читал, бидејќи имаше голем дел за програмирање, што ретко кое списание го имало. За Bug и слични на него во поголемиот дел на списанијата се обрнувало внимание на хардверот а многу малку на софтверот, како да се списанија за автомобили
грешка си освен ако си погодил некој број од типон
најдобри звучници
топ 10 лаптопови
.....

има и доста објаснување околу софтвер
дома имам еден куп списанија претежно bug, svet kompjutera
али во последно време не сум многу купувал
симнам по некое во електронска форма од bug

joveBT

Intern
8 јануари 2009
74
11
www.clickmag.mk не е списание од бившите YU простори туку тоа е наше списание-Македонско и секако се согласувам дека е одлично списание во кое можат да се најдат одлични работи од ИТ светот. Инаку тоа списание започна некаде пред 6-7 месеци мислам(не ме држете за збор) и одлично се пробива тука, а цената не е лоша направена е точно за наши стандарди за секој да може да го купи.Секогаш кога чекав автобус од школо за дома застанував на трафика земав Click И читав:LOL:
Инаку покрај ова списание сум читал и BUG и Svet Kompjutera...

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
674
дали во click има review-а за тестиран хардвер, приказ на резултати од тестирање на неговите перформанси како и споредба со резултати од други конкурентни производи? И пред се - дали тој хардвер е тестиран вистина или резултатите се превземени од некој review на интернет?

DaciSS

Gaining Experience
3 јануари 2008
949
288
San Francisco
www.linkedin.com
дали во click има review-а за тестиран хардвер, приказ на резултати од тестирање на неговите перформанси како и споредба со резултати од други конкурентни производи? И пред се - дали тој хардвер е тестиран вистина или резултатите се превземени од некој review на интернет?
линков не е баш одговор на твоето прашање, ама странава е најдобра за такви работи.
http://www.tomshardware.com/index.html

zorandesign

Баниран/a
6 јуни 2007
1,618
674
Јас исто така читам Свет Компјутера и мислам дека моментално нема ништо што може да му конкурира за таа цена, а за квалитет знаеме што е BUG, само цената не е соодветна, според мене. Во Србија со продава по пониска цена. Ентер е пропаст. Како рекламен флаер е...беше, не сум купил долго време откако последниот пат се разочарав тотално:D

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,564
Мислења
823,400
Членови
28,069
Најнов член
Na$sko
На врв Дно