• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ИТ онлајн сертификати

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ме интересира дали има некаде на интернет,онлајн ИТ сертификати?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Онлајн сертификатите според мене немаат ама ич никакво значење .. кој ќе те спречи да препишуваш ? Еве јас на бреинбенч имам 3 земено, и сега ми бараат пари за да ми ги пратат по пошта, значи тоа за нив е само бизнис со испечатена хартија во боја. Друго е кога ќе одеш во александрија или на друго место па таму да полагаш пред народ, а не вака дома, гугл уклучен и ајде, сертификати ќе полагамо
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Онлајн сертификатите според мене немаат ама ич никакво значење .. кој ќе те спречи да препишуваш ? Еве јас на бреинбенч имам 3 земено, и сега ми бараат пари за да ми ги пратат по пошта, значи тоа за нив е само бизнис со испечатена хартија во боја. Друго е кога ќе одеш во александрија или на друго место па таму да полагаш пред народ, а не вака дома, гугл уклучен и ајде, сертификати ќе полагамо
I vo Aleksandrija i drugite se polaga online .... samo sto ima nekoj sto te nadgleduva:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Не ,туку барам да може да се полага за сертификати на интернет.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,003
Мислења
854,528
Членови
29,635
Најнов член
darkotolev
На врв Дно