1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

IT.mk Unboxing: ASUS HS-W1 безжични слушалки

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од D, 25 Јануари 2016.

 1. D

  D
  Администратор

  3,239
  1,658
  31 Март 2007
  Еве го и второто IT.mk unboxing видео... овој пат со voice-over. :)
  Сеуште сме у тест фаза и наоѓаме најдобар начин за продукција на овие видеа, на добар пат сме. :)

   
  На goce03, MasteR_#0, krema и уште 15 други им се допаѓа ова.
 2. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,406
  350
  19 Април 2010
  Машко
  Нешто чуден ми е voice-over-от, или не сум навикнат на Македонски да слушам.. :)
   
 3. D

  D
  Администратор

  3,239
  1,658
  31 Март 2007
  Ке се увежбаме, полека... :)
   
 4. NERD.

  NERD.
  Gaining Experience

  1,406
  350
  19 Април 2010
  Машко
  Квалитетот на видеата е добар, би предложил да се стави уште некое светло во софт бокс за да дојде самиот продукт до израз, нешто како спот лајт и повеќе движечки кадри.. Што се однесува на аудиото, јас би го намалил музичето во позадина додека има voice-over. Keep it up. :)
   
  Изменето од модератор: 25 Јануари 2016
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,137
  12,664
  23 Јануари 2008
  Манга
  Обавезно да се замени гласот со сексиљав глас на девојче
   
  prichina, Boldozer, D и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  429
  182
  14 Април 2012
  Машко
  Tip :D
  Не престанувај да збориш мислам дека мн подобро ке биде него 1-2 секунди тишина и наеднаш :D и гласов ме потсеќа на храна и вино
   
  Boldozer, mviktors и на xenon им се допаѓа ова.
 7. xenon

  xenon
  Guru

  3,803
  9,511
  15 Јануари 2011
  Машко
  Намелете позадинска музика за 50%, вака е премногу Храна и Вино пристап, уште рецептура на крај колку лажици брашно се искористени за правење на слушалките фали :). И повеќе светло.
   
  На the_unpredictable, Costigan_Jr, FLEGMA и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  429
  182
  14 Април 2012
  Машко
  aахахахахаха истото чувство го иам коа глеам :D
   
  На Boldozer и D им се допаѓа ова.
 9. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  247
  276
  9 Јануари 2015
  Супер е идеајата за рецензија, само напред. :)
  Она што мислам дека би било особено значајно да се слушне во преглед на ваков вид на уред:
  - ambient noise isolation на слушалките
  - noise canceling на микрофонот. Ова е пресудно за одбирање на Voip хедсет според мене (95% од микрофоните се труба).
  Може на пример рецензентот да направи дел од презентацијата користејќи го уредот и сл.
   
 10. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,287
  3,402
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ако ставите женски глас на пола видео ке заспијам..
   
 11. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,050
  3,000
  2 Септември 2012
  Машко
  Шо пари се овие во сетек ?
   
 12. krema

  krema
  Professor

  9,492
  9,195
  24 Јуни 2009
  Машко
  И мала забелешка:
  USB-то не е ресивер, туку е трансмитер или емитер (нека кажат постручните), додека ресиверот е во самите слушалки :)
  Инаку добра е идејата за рецензии.
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 13. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,832
  5,016
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Има и аудио техники каде може да се слуша гласно музиката, ама да не смета на говорот....т.е. Видеово може да се направи со иста гласност на позадинската музика и говорот, а сепак различно да биде :) Ако ви треба помош околу тоа, со задоволство би ви праел пост продукција, т.е. Видео/аудио мастеринг-монтажа.
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 14. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,445
  12,622
  2 Август 2012
  Машко
  Мене ми звучи како ликот кој обавезно рекламира Delimano тава бр. 45

  Иначе ликот кој коментира ако би намалил малку на драматизација, ако би додал троа повеќе дикција и сето тоа без музика ала Cafe Del Mar ќе биде супер.
  Добар е гласот, радиофоничен.

  Ајде, здравје. Ќе биде..
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 15. username

  username
  Gaining Experience

  526
  66
  4 Јули 2009
  Машко
  Абе зависи, во случајов рецензијава звучи како дел од некоја класична ИТ емисија а не како рецензиите кои што денес сме навикнати што ги прават странциве на пример MKBHD и останати што според мене се подобар тип на рецензии, без музика, без престанок во зборењето и нормално да се покаже стручњакот презентерот или презентерката :)
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. kuzman0v
  Одговори:
  36
  Прегледи:
  2,841
 2. D3N1EL
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  598
 3. Steff_Maja
  Одговори:
  24
  Прегледи:
  1,509
 4. Pilsator
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  865
 5. Enforcer_
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,242
Вчитување...

Сподели

Вчитување...