• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

IT.mk Огласник [change log, информации, забелешки]

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
2.186
2.180
Скопје
А тој што ке го продаде тоа половно нема да остваре заработка? Ке ги донира тие пари на црвен крст?
И тоа е заработка со цел да продаде стар хардвер за да си купе нов хардвер со самото тоа што ке додаде уште 10% сума за ново.
Вие си знаете. Инаку у право сте форумов ја изгубил таа формуска заедница уште од пред некоја година.
Јас си го кажав своето мислење , ептен ми пречаат коментари на мој оглас.
Како и да реши форумов за ова правило - сметам дека треба да сме фер и да ги почитуваме желбите на членовите. Еве , ти си нагласи дека не сакаш коментари дополнителни - фер е да го испочитуваме тоа .
А за тоа Тајлер што кажа „Не е форумов за заработка„ нема врска со животот... Не е ова форум за донации и добротворни прилози . Си има посебна тема за тоа.
А јасно е дека никој нема да се збогати од продажба овде - ама фер е договорот да биде само помеѓу продавачот и купувачот.
Едит Ти најфер цени од секогаш си имал и тебе притисок ти прават ...значи Цццц...:confused:
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5.892
7.023
Мелмак
Или ме игнорира администрацијата веќе или не виделе ама еве и други членови се жалат на истиот проблем со слики и со проблеми со бришење на слики во огласи:

1652796054642.png

Ставам тука пошо админ кој знае дали ќе прочита во огласот "admin od kade drugite sliki i sto e ova koga sakam da gi izbrisam".

You're welcome.
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
4.670
4.506
Треба да има копче "cena imboxx, pp info, itnooo" кога ќе се креира темата и со тоа ќе може да се исклучат коментари од таа тема од страна на создателот на темата.

Текстот на копчето не е предмет на дискусија, мора да е како што го напишав.
 

hehexd

Gaining Experience
18 септември 2019
140
217
Треба да има копче "cena imboxx, pp info, itnooo" кога ќе се креира темата и со тоа ќе може да се исклучат коментари од таа тема од страна на создателот на темата.

Текстот на копчето не е предмет на дискусија, мора да е како што го напишав.
Amin
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.739
30.299
kalco.ru
Ако не сме пишале не значи дека ве игнорираме, заведено е како проблем и барам од каде потекува.

Благодарам за разбирањето Тоше.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.739
30.299
kalco.ru
Поправено, нема повеќе да ви се појавуваат грешни атачменти. Ако по некоја случајност се случи тоа пишете ми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.739
30.299
kalco.ru
Update v1.2.8

[NEW]
При промена на цена има валидација и истата мора да биде поразлична од претходната, исто така ако веќе имате цена нема да можете да ставите цена 0.
[NEW] При додавање на оглас или едит на истиот ако внесете атач во самиот оглас, истиот автоматски ќе се отстрани од постот а сликите ќе се појавата над огласот во слајдерот.

[UPG] Изменет приказ на историја на цена (подготовка за приказ на график во некој следен update).

[FIX] Поправени конфликти на атачменти кои не се од вашиот оглас.
[FIX] Поправени ерори на сервер предизивикани од децимали на валути.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.739
30.299
kalco.ru
Update v1.2.8 RC 1

[UPG] Widget за најнови огласи подобрен (додадена категорија, непрочитани се болдирани, прочитани обични и цена е со помал фонт.
[UPG] Typos.
[UPG] Regular expression што ги опфаќа сите варијации на attach и ги брише од опис...I hope...
 

Zippo

On your way to fame
22 октомври 2014
941
811
Zippo's setup  
Processor & Cooler
Intel i7-3930K CM Hyper D92
Motherboard
ASUS SABERTOOTH X79
Storage
Samsung 750 EVO 500GB
PSU
CM V 650
RAM
32GB DDR3 1333
Video card
Onboard
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Gembird Bluetooth
OS
Windows 10, Windows Server 2016
А тој што ке го продаде тоа половно нема да остваре заработка? Ке ги донира тие пари на црвен крст?
И тоа е заработка со цел да продаде стар хардвер за да си купе нов хардвер со самото тоа што ке додаде уште 10% сума за ново.
Вие си знаете. Инаку у право сте форумов ја изгубил таа формуска заедница уште од пред некоја година.
Јас си го кажав своето мислење , ептен ми пречаат коментари на мој оглас.
Ако мижиш нема да ги гледаш коментарите и нема да ти пречат.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.991
5.924
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Еден член во тагови за оглас на монитор имаше ставено некои глупости како chair, golf tdi итн., кликнав на Edit и му ги избришав, wtf? Aдмин ли сум?

1652942256230.png
 

stevo1337

Gaining Experience
17 септември 2012
270
226
Битола
stevo1337's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X + be quiet! DARK ROCK SLIM
Motherboard
ASUS TUF B450-PLUS GAMING
Storage
Samsung 970 EVO Plus 500GB, Samsung 860 EVO 500GB X2
PSU
NZXT C650
RAM
G.SKILL Trident Z RGB DDR4-3200 32GB
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700XT O8G GAMING
Case
NZXT H7 Flow
Mouse
Logitech G403
Keyboard
Keychron K2
Audio
HyperX Cloud Flight
Monitor
ASUS TUF VG27AQL1A

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.991
5.924
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
Има баг кај што секој може да напише што сака во таговите :LOL:
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4.991
5.924
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.748
7.626
Ми стигна интересен мејл од најголемиот огласник во Словенија:

Lepo pozdravljeni,

obveščamo vas, da smo dodali kategorijo ter posodobili cenik za oglaševanje v plačljivih kategorijah in podkategorijah bolha.com.

Posodobitev se nanaša na podkategorijo »Mining rig«, objava oglasa v navedeni kategoriji je plačljiva.

Posodobljen cenik je na voljo tukaj.

Lep dan vam želi,
vaša bolha.com
@Fatal1ty_ not a bad idea ова да ти кажам...
 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
5.797
5.430
Ethermine
www.facebook.com
Ми стигна интересен мејл од најголемиот огласник во Словенија:


@Fatal1ty_ not a bad idea ова да ти кажам...
Испробано е тоа веќе кај мене, нема интерес, одма ке најдаат други извори за огласување.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.739
30.299
kalco.ru
Update v1.2.9

[NEW]
Додадени thumbnail на листа на огласи. Ако нема слика стои стандрадна слика.

[UPG] Typos.

[FIX] Minor issues претежно во позадина.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1.175
574
Скопје
Добра идеја, но некако лош UI. Зошто сте го поделиле огласот во 2 дела, Тема и Дискусија. Тотално непотребно од кориснички аспект
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.739
30.299
kalco.ru
За да има дискусија а да не се наруши концептот на самиот оглас.
Добра идеја, но некако лош UI. Зошто сте го поделиле огласот во 2 дела, Тема и Дискусија. Тотално непотребно од кориснички аспект
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marv

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1.175
574
Скопје
За да има дискусија а да не се наруши концептот на самиот оглас.
Има логика, но сепак не е добро изведено, боље некој expandable кај што ќе е дискусијата него да се мења цела рута, не гледам придобивки искрено, дупло повеќе кликови и теми..

Друго што приметив во Преглед:
  • Има празна слика, непотребно.. ја би стајл expandable bar и се разбира ако нема слики по дифот сокриен пошто еве на 16" лаптоп кога го отварам огласот треба да скролам да дојдам до „Опис“ секцијата
  • Имате ставено инфо на огласот (Тип, Состојба, Истекува) во Секција „Слики“..
  • Копчињата „означи купено, освежено“ не се на добра позиција
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.560
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно