1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

it.mk/2019

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 2 Јануари 2019.

 1. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,705
  31 Март 2007
  Во име на целата администрација ви посакуваме 1337 Нова година! Само здравје, успеси и радости во новата... :)

  Веќе традиционално, рецензија на 2018-та и што да очекуваме од 2019-та на едни од најактуелните теми во ИТ светот на следниов: IT.mk (it.mk/2019)

  Претходни изданија:
  Што ја одбележа 2017 и што нè очекува во 2018 ⋆ IT.mk
  2017 - што не очекува? ⋆ IT.mk
   
  Последна промена: 2 Јануари 2019
  На xCorbe, gOJDO, borcep и уште 17 други им се допаѓа ова.
 2. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,105
  3,466
  7 ноември 2014
  Машко
  1. Секоја чест за иницијативата
  2. На мобилен не работи, мора да средите ова, 2019-та е
  3. Мора некој да модерира подобро што се пишува - пример „Која игра е најголема разочарување?“ // @skullmonkey : Па интел вади исти процесори, еве RTX2080 се скапи...
   
 3. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,705
  31 Март 2007
  1. Благодариме!
  2. Средено е на iOS багот, плс тестирај пак.
  3. Тоа @skullmonkey си го има така одговорено прашањето, си го врти на хардвер, за контекст на другите:

  Која игра беше најголемо разочарување за 2018 и зошто?

  Гораст Цветковски: На полето на игри има еден куп разочарувања… впрочем има повеќе разочарувања отколку добри изненадувања. Во сферата на хардверот не се појави (повторно) конкуренција на Intel. AMD најавуваа неколку пати враќање на сцената, но ништо од тоа не видовме. Графичките картички повторно ја кренаа цената. Иако кај новите 2080 RTX картици се појавија сериозни проблеми, тие продолжуваат да држат висока цена.
   
Слични теми
 1. ARMac
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  399
 2. gokica
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  999
Вчитување...

Сподели

Вчитување...