Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

IT.mk 1337 Giveaway #30: Механичка тастатура DARK PROJECT 87 FUJI TKL RGB linear G3ms Sapphire switch, +4 switch

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.253
32.060
roka.mk
Вие сте deep state, кој знае уште колку sleeper cells акаунти имате на форумов и ги активирате по потреба, дали за во позитивни или негативни искуства со членови, дали во giveaways, дали ви се се** за Анхоч, Сетек, дали учествувате во phishing, кој ве знае шо-ќе-ви-текнит :ROFLMAO:
:LOL:
И Октар не постои, он е само за да го лапнеме дронот.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.556
1.673
Вие сте deep state, кој знае уште колку sleeper cells акаунти имате на форумов и ги активирате по потреба, дали за во позитивни или негативни искуства со членови, дали во giveaways, дали ви се се** за Анхоч, Сетек, дали учествувате во phishing, кој ве знае шо-ќе-ви-текнит
Хммм, полека бе ти, не мора сите тањи одма на видело!
Остај нешто и за после рекламите.


Испратено од телефоно
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.403
13.288
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Предлог: Ако добитникот не се јави после n месеци, да се преигра колото.

Каде што:

3 < n < 6

(3 ми изгледа премалку, 6 премногу)
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.147
2.477
остај членовите дали се вистински, туку и наградите дали се вистински?
ја дур не видам не верувам (номен ест омен)
 

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
И каде е сега @Martin15 да напише нешто или доказ дека отишла наградата кај него?

Не пишувам ништо на темава од страв да не ме приметите дека куцам на Механичка тастатура DARK PROJECT 87 FUJI TKL RGB linear G3ms Sapphire switch, +4 switch....

FYI: наградата е испратена на членот @Martin15 а дали тој ќе сака да сподели или не, тоа си е негово право.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Еве ме. Најпрво БЛАГОДАРАМ за наградата. Ме контактираа по телефон. Ја очекувам наградата. Кога ке стигне ке пратам и слика овде
Сега ќе имаш нова тастатура и ќе немаш оправдување зошто не пишуваш на форумов. Мора да пишуваш да знаеме дека не сме дале за џабе награда и да одржуваш мир у куќа, да не се нервираат некои од членовиве. Ако решиш да ја продаваш само немој на форумов, некаде таму огласи ја да не се нервираме :ROFLMAO:

Честито и со среќа да си ја куцкаш
 

Martin15

Intern
11 јуни 2023
3
10
Пристигна наградата. It.mk фала ви многу уште еднаш. Тастатурата е СУПЕР. Поздрав
 

Атачменти

 • IMG_5378.jpeg
  IMG_5378.jpeg
  1,7 MB · Прегледи: 96
 • IMG_5375.jpeg
  IMG_5375.jpeg
  2 MB · Прегледи: 97
 • IMG_5376.jpeg
  IMG_5376.jpeg
  1,9 MB · Прегледи: 97

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.317
1.074
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro

ImTheDude

Careful man, there’s a beverage here!
31 октомври 2011
733
1.208
ImTheDude's setup  
Processor & Cooler
i7 11700KF
Motherboard
ROG STRIX Z590-E
Storage
512GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD + 8TB HDD
PSU
750W 80+ Gold
RAM
2x16GB DDR4
Video card
AMD RX 6900 XT RedDevil
Case
Asus ROG GC35
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Gigabyte K83, Logitech F710, XBox 360
Audio
Focusrite Scarlett 2i2 2nd
Monitor
AOC AG241QX @ 144Hz & Asus VS247H 24" @ 60Hz
OS
Win 10

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.421
6.596

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.416
9.315
Пристигна наградата. It.mk фала ви многу уште еднаш. Тастатурата е СУПЕР. Поздрав
Acer лаптоп, филипс монитор преку VGA to DVI, не се гледаат рацете - ова админот ја однел наградава да ја слика кај некој постар комшија :/

Абе провидни сте...
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.556
1.673
Acer лаптоп, филипс монитор преку VGA to DVI, не се гледаат рацете - ова админот ја однел наградава да ја слика кај некој постар комшија :/

Абе провидни сте...
Тебе чоек ич не можи да те за*би!
:)

Испратено од телефоно
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.416
9.315

The plot thickens...
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.556
1.673

The plot thickens...
Coincidence?
Не знам јаска, нисам из одавдеки!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.769
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно