Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

IT.mk 1337 Giveaway #30: Механичка тастатура DARK PROJECT 87 FUJI TKL RGB linear G3ms Sapphire switch, +4 switch

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
246
803
www.IT.mk
Една од придобивките на читателите кои ќе се решат да го поддржат IT.mk со 1337 премиум членство е и учество во рандом месечен giveaway, во кој доделуваме вредни подароци. Секој месец доделуваме по еден подарок, а изборот се врши околу 15-ти во месецот кога се прави избор од листата на активни 1337 членови преку Random.org.

Подарокот за овој месец, слично како и минатиот, е : Механичка тастатура DARK PROJECT 87 FUJI TKL RGB linear G3ms Sapphire switch, +4 switch

product_12197_0-600x450.jpg
product_12197_2-600x450.jpg

Моменталната регуларна продажна цена за овој уред на IT.mk/market е 3.450 денари, додека за членови со 1337 членство, цената со попуст изнесува 3.100 ден. Производот е достапен за нарачка во ИТ маркет.

Добитникот на овој подарок ќе биде прогласен во 13.37 часот на 16-ти мај во оваа тема.

За да не ја пропуштиш можност да го добиеш следниот подарок, поддржи ја работата на IT.mk со премиум членство и учествувај во месечните giveaways! Премиум членството на IT.mk нуди и многу повеќе, а деталите можеш да ги дознаеш тука.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1.743
1.587
Скопје
Зачленет 11 јуни 2023
Последна посета 25 јануари 2024
Мислења 1
"Една од придобивките на читателите кои ќе се решат да го поддржат IT.mk со 1337 премиум членство е и учество во рандом месечен giveaway"
исполнет си е условот :) нигде не бара активен член со голема активност и тн и тн (тие не се ни вклулени воедно ако немаат членство нели)
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
845
775
е затоа не го продожив членството...
 

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
Зачленет 11 јуни 2023
Последна посета 25 јануари 2024
Мислења 1
"Една од придобивките на читателите кои ќе се решат да го поддржат IT.mk со 1337 премиум членство е и учество во рандом месечен giveaway"
исполнет си е условот :) нигде не бара активен член со голема активност и тн и тн (тие не се ни вклулени воедно ако немаат членство нели)

@Banjifiko не знам што е спорно, giveaway-от е за членови со активно премиум членство, не се бара услов активност, туку активно членство.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.556
1.673
На @Martin15 нека му е со среќа користењето на тастатурата.
Ама, шу прајме ако не се појави да си ја земи наградата?
Шо вели непишаното правило, до кога се чека да се појави на каса и што ако не?
(не сум лично заинтересиран за конкретнава награда, онака општо прашвам)
 

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
На @Martin15 нека му е со среќа користењето на тастатурата.
Ама, шу прајме ако не се појави да си ја земи наградата?
Шо вели непишаното правило, до кога се чека да се појави на каса и што ако не?
(не сум лично заинтересиран за конкретнава награда, онака општо прашвам)

Досега сме немале таков случај, бидејќи им се праќа системска порака на мејл.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.556
1.673
Досега сме немале таков случај, бидејќи им се праќа системска порака на мејл.
Претпоставив дека е така, и обично досега во рок од неколку саати после објавување на резултати, сме се јавувале да се пофалиме и да се заблагодариме :)

Она што сакав да го спомнам е, можеби членот платил премиум поради некои добри зделки што ги имало во некој момент во маркетот, му се исплаќало со попустите, си купил тоа што планирал и не подзаборавил нас и форумо (па и мејлот со кој се најавил?).
Во насока на фер третман, ако има оставено телефонско бројче (вие како админи имате увид во тие податоци за членот), видете и по телефон да го контактирате?

Ова чисто како некоја најдобронамерна сугестија, без да се мешам во интерните акти на ИТ :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.839
5.815
Skopje
@Banjifiko не знам што е спорно, giveaway-от е за членови со активно премиум членство, не се бара услов активност, туку активно членство.
Според дефиниција не е спорно.
Јас сум еден од првите добитници, и сум благодарен за тоа.
Но мислам дека критериумот за учество ви е многу неизбалансиран...
 

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
Претпоставив дека е така, и обично досега во рок од неколку саати после објавување на резултати, сме се јавувале да се пофалиме и да се заблагодариме :)

Она што сакав да го спомнам е, можеби членот платил премиум поради некои добри зделки што ги имало во некој момент во маркетот, му се исплаќало со попустите, си купил тоа што планирал и не подзаборавил нас и форумо (па и мејлот со кој се најавил?).
Во насока на фер третман, ако има оставено телефонско бројче (вие како админи имате увид во тие податоци за членот), видете и по телефон да го контактирате?

Ова чисто како некоја најдобронамерна сугестија, без да се мешам во интерните акти на ИТ :)

Да, секако ако не добиеме одговор на мејл за неколку денови, ќе го контактираме и телефонски.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.914
3.991
www.iwmnetwork.com
Барем некаков филтер за тие што се логираат на форумот два пати годишно...

Нема логика имплементација на таков филтер.
Giveaway-от е бенефит на членството, односно да ги награди тие што го поддржуваат IT.mk со премиум членство.

Зошто би ставале услов на членството покрај пари, да мора и N пати да се логираш годишно.

Ако giveaway-от е за активни јузери, тогаш држи вода твојот критериум.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.147
2.477
Може си купил членство за да учествува во гивавеј, па му се посреќило.
Таман си е правилото.
Може да има некој бенефит плус за активни членови (на пример поефтино членство доколку има над Х мислења годишно или нешто слично)
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
845
775
И каде е сега @Martin15 да напише нешто или доказ дека отишла наградата кај него?
 

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1.317
1.074
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Ќе се замоли непремиум членови да не спамираат по темава
Да, и овие Basic што се нека не крекаат многу :LOL:

ЕДИТ: Еј, а каде ми е мене премиум членството? Да не ми истекло? @D праќај фактурата.

ЕДИТ на едитот: Ми истекло на 15 Март, обновено :ROFLMAO:
 

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.058
1.956
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS
Може членот се регистрирал за да го поддржи ИТ со неговата донација во вид на купување на членство. Во ред си е правилото, не сите пишуваат или сакаат да пишуваат.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
23.253
32.060
roka.mk
Може членот се регистрирал за да го поддржи ИТ со неговата донација во вид на купување на членство. Во ред си е правилото, не сите пишуваат или сакаат да пишуваат.
Спорно е дали е членот фиктивен и дали наградта завршила во раце на некој од админстрацијата, пошто не се најавил да каже дека ја добил.... капираш?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.402
14.632
Спорно е дали е членот фиктивен и дали наградта завршила во раце на некој од админстрацијата, пошто не се најавил да каже дека ја добил.... капираш?
Вие сте deep state, кој знае уште колку sleeper cells акаунти имате на форумов и ги активирате по потреба, дали за во позитивни или негативни искуства со членови, дали во giveaways, дали ви се се** за Анхоч, Сетек, дали учествувате во phishing, кој ве знае шо-ќе-ви-текнит :ROFLMAO:
:LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.791
Членови
35.418
Најнов член
svetlanatanevska
На врв Дно