Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

IT.mk 1337 Giveaway #26: Ce Smart Doorbell 3 Xiaomi Bhr5416gl

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
227
716
www.IT.mk
Една од придобивките на читателите кои ќе се решат да го поддржат IT.mk со 1337 премиум членство е и учество во рандом месечен giveaway, во кој доделуваме вредни подароци. Секој месец доделуваме по еден подарок, а изборот се врши на 15-ти во месецот кога се прави избор од листата на активни 1337 членови преку Random.org.

Подарокот за овој месец е: Ce Smart Doorbell 3 Xiaomi Bhr5416gl

product_11633_0-600x600-1.jpg

Xiaomi Smart Doorbell 3 е ѕвонче со камера со висока 2K резолуција за надгледување на вашиот дом и влезна врата, со напредна AI технологија за детекција на луѓе и долготрајна батерија од 5200mAh. Нуди надгледување во реално време, автоматско снимање и известувања за движење.

Моменталната регуларна продажна цена за овој уред на IT.mk/market е 5.840 денари, додека за членови со 1337 членство, цената со попуст изнесува 5.170 ден. Производот е достапен за нарачка во ИТ маркет.

Добитникот на овој подарок ќе биде прогласен во 13.37 часот на 15-ти јануари во оваа тема.

За да не ја пропуштиш можност да го добиеш следниот подарок, поддржи ја работата на IT.mk со премиум членство и учествувај во месечните giveaways! Премиум членството на IT.mk нуди и многу повеќе, а деталите можеш да ги дознаеш тука.

Добитникот на овој подарок ќе биде прогласен во 13.37 часот на 15-ти јануари во следнава тема на ИТ форумот.

За да не ја пропуштиш можност да го добиеш следниот подарок, поддржи ја работата на IT.mk со премиум членство и учествувај во месечните giveaways! Премиум членството на IT.mk нуди и многу повеќе, а деталите можеш да ги дознаеш тука. 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
289
230
Предлог идеа. Да се снима видео со рандом генераторот при извлекување. Од последните 10тина добитници, повеќето се рандом акаунти. Looks a bit phishy.
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.376
9.189
Предлог идеа. Да се снима видео со рандом генераторот при извлекување. Од последните 10тина добитници, повеќето се рандом акаунти. Looks a bit phishy.

Jas dobiv megju posledni 10, sramota e vakvi dezinformacii. IT administracijata e super i ne go kazuvam toa samo zasto dobiv poklon. :cool:
 

D

Администратор
31 март 2007
3.898
3.914
www.iwmnetwork.com
Предлог идеа. Да се снима видео со рандом генераторот при извлекување. Од последните 10тина добитници, повеќето се рандом акаунти. Looks a bit phishy.

Еве ги последните 10 добитници:

Најсомнителен е овој @Oktar.

Иначе, има повеќе премиум членови кои не се присутни на форум а имаат премиум членство за да купат или огласат нешто.
Како што имаме кажано и претходно, активноста на профилот нема улога во извлекувањето кој го добива подарокот - секој што има премиум членство учествува, и да има 0 мислења на форум.

А за видео, ако сакаме да местиме мислам дека треба да ти е јасно дека и во видео ке средиме да е наместено.
За real-time извлекувања и нивно стримање и сл. организација, тоа бара поголем ангажман за кој искрено немаме време и ресурси - а и наградите не вредат за до толку да се замараме.

Жал ми е ако мислиш дека имаме менталитет да местиме вакви работи
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.465
16.626
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.465
16.626
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Маша

Unstoppable
24 април 2007
934
2.510
Некој го користи ѕвоново? Мака мачам два дена како да го врзам за приказ на PC. Ми треба нешто да најдам налик на Xiaomi Camera Viewer што е за security камериве. Оние Pushbullet, Link to Windows, AirDroid не ми бркаат работа. Многу кликови, многу време за лоадирање, многу гњаважа. Мислев прво на Google Nest Hub да ја прикажувам ко камерата (или со клик еден или со војс) ама изгледа не е компатибилно, не можам да го додадам во Google Home App.
 

JasSum

Unstoppable
8 мај 2007
2.086
2.386
Некој го користи ѕвоново? Мака мачам два дена како да го врзам за приказ на PC. Ми треба нешто да најдам налик на Xiaomi Camera Viewer што е за security камериве. Оние Pushbullet, Link to Windows, AirDroid не ми бркаат работа. Многу кликови, многу време за лоадирање, многу гњаважа. Мислев прво на Google Nest Hub да ја прикажувам ко камерата (или со клик еден или со војс) ама изгледа не е компатибилно, не можам да го додадам во Google Home App.
гугл е врзан со циа, шаоми со кпк. Не се компатибилни :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.167
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно