Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

IT.mk 1337 Giveaway #13: Медиа плеер Google Chromecast со Google TV 4K HDR streaming 60fps, HDMI, Snow White GA01919-US

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
227
716
www.IT.mk
Една од придобивките на читателите кои ќе се решат да го поддржат IT.mk со 1337 премиум членство е и учество во рандом месечен giveaway, во кој доделуваме вредни награди. Секој месец доделуваме по еден подарок, а изборот се врши на 15-ти во месецот кога се прави избор од листата на активни 1337 членови преку Random.org.

Подарокот за овој месец е: Медиа плеер Google Chromecast со Google TV 4K HDR streaming 60fps, HDMI, Snow White GA01919-US

Chromecast-4k.jpg
Chromecast-4k-2.jpg


Со Google Chromecast со Google TV 4K можете да направите многу повеќе работи со вашиот телевизор како подобро менаџирање на содржина, полесна навигација меѓу платформи, играње игри како и давање на команди со вашиот глас.

Моменталната регуларна продажна цена за овој уред на IT.mk/market е 5.270 денари, додека за Basic членови со попуст е 4.000, а за 1337, цената со попуст изнесува 3.220 ден. Производот ќе биде достапен повторно со залиха на ИТ маркет наскоро: Медиа плеер Google Chromecast со Google TV 4K HDR streaming 60fps, HDMI, Snow White GA01919-US ⋆ IT.mkДобитникот на овој подарок ќе биде прогласен во 13.37 часот денеска (15.12.2022) во оваа тема на ИТ форумот.

За да не ја пропуштиш можност да го добиеш следниот подарок, поддржи ја работата на IT.mk со премиум членство и учествувај во месечните giveaways! Премиум членството на IT.mk нуди и многу повеќе, а деталите можеш да ги дознаеш тука.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.418
1.521
Добитник на подарокот од 13-тиот 1337 giveaway е:

@petkotrajko

Честитки! Добитникот ќе биде контактиран на мејл за потврда на адреса за достава.
Ееее!?!
Навистина јас?
Шала на страна, фала ногу!
Не очеквав ич, па затоо сум изненаѓен (ама не и увреѓен).

Јеииии, добиф наградаааа!
(Не е битно шо е, награда еее!!)

Испратено од телефоно.

П.С.
Ногу сум радосен! :)
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.469
16.648
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Ееее!?!
Навистина јас?
Шала на страна, фала ногу!
Не очеквав ич, па затоо сум изненаѓен (ама не и увреѓен).

Јеииии, добиф наградаааа!
(Не е битно шо е, награда еее!!)

Испратено од телефоно.

П.С.
Ногу сум радосен! :)

Честитки, со здравје да си го користиш а ако не ти треба, само да знаеш дека и мене не ми треба, па ете, можеби ке се јави некој со потреба од уредов.
Јас покрај тоа што се радувам за тебе, се радувам и дека не ми падна мене и за џабе да ми помине редот.

Поз, поз!
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.418
1.521
Честитки, со здравје да си го користиш а ако не ти треба, само да знаеш дека и мене не ми треба, па ете, можеби ке се јави некој со потреба од уредов.
Јас покрај тоа што се радувам за тебе, се радувам и дека не ми падна мене и за џабе да ми помине редот.

Поз, поз!
Абе не ми треба, ама па, јбг, немам добиено награда оооод...шознам, во основно ко бев? Или средно?
Па каква-таква, и се радвам ногу :)
И се радвам шо се радваш, па се надевам дека ќе ти падни еден дрон :)

Режија, како стојме со дроној?
 

-Ata-

Gaining Experience
2 декември 2010
145
180
Ако може да ставите уште една тура
од Xiaomi Redmi Band Pro. Фин производ, по дома го бендисаа, зедов едно али ќе ми треба дополнително +1

 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.469
16.648
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
@Oktar и Henry Cavill, најнесреќните луѓе за 2022...

Одсекогаш сум се поистоветувал со Супермен, па и еве сега и делиме слична судбина... за тие што не знаат, инстаграм профилот ми е kryptons.last.son, а во описот стои:

Faster than a speeding bullet! More powerful than a locomotive! Able to leap tall buildings at a single bound!
Yes, it's Superman!​


View: https://www.youtube.com/watch?v=3iEzZqHLEjU
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.287
14.417
Сега два комада ќе ти дојдат на адреса, еден за Петко и друг за Трајко.

Со здравје да си ги користите и двајцата :giggle:
:LOL:
 

Rejzerot

On your way to fame
19 мај 2022
584
999
Скопје
Сега два комада ќе ти дојдат на адреса, еден за Петко и друг за Трајко.

Со здравје да си ги користите и двајцата :giggle:
:LOL:
Епа двајца го користат профилот,и Петко и Трајко,не е фер само за еден поклон :ROFLMAO:
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.418
1.521
Сега два комада ќе ти дојдат на адреса, еден за Петко и друг за Трајко.

Со здравје да си ги користите и двајцата :giggle:
Даљинското ќе му го дајме на Петко, а на Трајко тоа тркалезното :)

Испратено од телефоно.
 

Маша

Unstoppable
24 април 2007
934
2.510

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.065
4.065
Скопје
hackitfree.github.io
Ееее!?!
Навистина јас?
Шала на страна, фала ногу!
Не очеквав ич, па затоо сум изненаѓен (ама не и увреѓен).

Јеииии, добиф наградаааа!
(Не е битно шо е, награда еее!!)

Испратено од телефоно.

П.С.
Ногу сум радосен! :)
Ете гледаш дека не „местат„ ?
Се придружувам на честитките на Октар и другите.
Создравје да си го користиш или поклониш на близок..(y)
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.418
1.521
Ете гледаш дека не „местат„ ?
Се придружувам на честитките на Октар и другите.
Создравје да си го користиш или поклониш на близок..(y)
Фала, да ти се врати :)

Испратено од телефоно.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.418
1.521
Добитник на подарокот од 13-тиот 1337 giveaway е:

@petkotrajko

Честитки! Добитникот ќе биде контактиран на мејл за потврда на адреса за достава.
Администрација, да прашам за подароков, оти уште немам ни повик од поштар, ниту тракинг број.
Инаку риплајнав на предметниот мејл уште истиот ден и ја потврдив адресата за достава.
Тоа беше на 15.12.2022 во 14.16 часот.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.287
14.417
Папала Маца :LOL:

Дали потврди меил адреса? Треба да ти стигне на меил.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.418
1.521
Папала Маца :LOL:

Дали потврди меил адреса? Треба да ти стигне на меил.
Па одговорив (reply) на мејлот кој што ми стигна. Со претходните порачки немав проблем.
Дури ни со гратис маицата шо следваше со членството (ми стигна, фала).
Можда било проблем што во мејлот кој беше пратен од страна на АЈТИ немаше линк,
каков што имаше за гратис маицата? Screenshot.jpg
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.377
9.191
Па одговорив (reply) на мејлот кој што ми стигна. Со претходните порачки немав проблем.
Дури ни со гратис маицата шо следваше со членството (ми стигна, фала).
Можда било проблем што во мејлот кој беше пратен од страна на АЈТИ немаше линк,
каков што имаше за гратис маицата?Погледнете го атачментот 120380


Chromecast-от е гратис, доставата е 3.999 ден.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.898
3.914
www.iwmnetwork.com
Администрација, да прашам за подароков, оти уште немам ни повик од поштар, ниту тракинг број.
Инаку риплајнав на предметниот мејл уште истиот ден и ја потврдив адресата за достава.
Тоа беше на 15.12.2022 во 14.16 часот.

@petkotrajko подарокот е спремен од понеделникот, меѓутоа од поштата уште не поминале да го земат.
Меѓутоа и наша грешка е, не им досаѓавме туку ги чекаме да поминат и крај краева може и сами да го однесеме до пунктот за праќање - тоа ќе го направиме денеска. Тракинг број ќе ти биде доставен на мејл во рок од 5 минути од овој пост
 

D

Администратор
31 март 2007
3.898
3.914
www.iwmnetwork.com
@petkotrajko подарокот е спремен од понеделникот, меѓутоа од поштата уште не поминале да го земат.
Меѓутоа и наша грешка е, не им досаѓавме туку ги чекаме да поминат и крај краева може и сами да го однесеме до пунктот за праќање - тоа ќе го направиме денеска. Тракинг број ќе ти биде доставен на мејл во рок од 5 минути од овој пост

Откажана е старата и направена нова нарачка (со наша достава до пунктот).
Подарокот е предаден во пунктот и бројот за достава ти е доставен на мејл.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.418
1.521
Откажана е старата и направена нова нарачка (со наша достава до пунктот).
Подарокот е предаден во пунктот и бројот за достава ти е доставен на мејл.
Благодариме.
Стигнат е мејлот со податоците за следење.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.360
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно