1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

It looks like someone else might be using your account

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од eminem, 6 Април 2014.

1. eminem

eminem
    Intern

89
    1
    26 Мај 2010
    Значи, вечер сакав да се логира на Фејзбук, но забалежав дека пасвордот со кој се логирав, повеќе не е ист, се обидов да го рестартирам преку хотмаил адресата.

Но кога се логирав се појави оваа порака :
    It looks like someone else might be using your account

Еве и слика:

Кога ќе одам и ќе одберам Next, ме одведува до следен прозорец за да го сменам пасвордот на емаил адреста преку алтернативната емаил адреса.

Но проблемов е што одамна емаил адресата, и не ја знам алтернативната емаил адреса.

Има ли некако решение????

2. psyside

psyside
    Rising Star

26,735
    27,414
    4 Септември 2008
    Пред се скенирај со Malwarebytes & Hitman Pro, па после се друго.

На eminem му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sephiroth

Sephiroth
    Баниран/a

3,492
    2,519
    14 Мај 2008
    Машко
    Ако не ја знаеш алтернативната, нема решение.

4. eminem

eminem
    Intern

89
    1
    26 Мај 2010

Може ли да ми објасниш што се тоа, антивируси или пак тоа се некои чистачи, на рекистри, кои му сметаат на компјутерот и кои го праваат да биде по брз.

И зошто е потребно од скенирање игра ли некоја улога???

5. eminem

eminem
    Intern

89
    1
    26 Мај 2010

Тоа секако ми е јасно, само ете така сакам да разменам мислења можеби ќе ме подучи некој кој има решение и искуство кога станува збор, за вакви и слични работи.

6. bokiscout

bokiscout
    Unstoppable

1,720
    2,016
    17 Март 2011
    Машко
    Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
    - "чистачите на регистри" не се тоа што мислиш дека се. Да, чепкаат во регистри, бришат таму некои ствари ама не ти го прават компјутерот побрз. Тие регистри таму не се запишале туку-така, има некоја причина.

- Не користи ниту една дргуга програма за "чистење" регистри, доволно е CCleaner да избрише историја од сурфање и колачиња еднаш месечнo.

- За да не ти остануваат непотребни регистри ке ги бришеш програмите со Revo Uninstaler free.

- Hitman Pro и Malwarebytes се второстепена заштита за твојот компјутер. чистат малициозни фајлови исто како антивирус, разликата е во тоа што овие го чистат тоа што антивирусот не успеал да го сработи. Не е замена за антивирус, туку се дополнување на антивурусот.

Слични теми
  1. DoomiX_MDK
    Одговори:
    57
    Прегледи:
    7,522
  2. Unknown
    Одговори:
    6
    Прегледи:
    1,390