1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

It looks like someone else might be using your account

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од eminem, 6 Април 2014.

 1. eminem

  eminem
  Intern

  89
  1
  26 Мај 2010
  Значи, вечер сакав да се логира на Фејзбук, но забалежав дека пасвордот со кој се логирав, повеќе не е ист, се обидов да го рестартирам преку хотмаил адресата.

  Но кога се логирав се појави оваа порака :
  It looks like someone else might be using your account

  Еве и слика:

  [​IMG]


  Кога ќе одам и ќе одберам Next, ме одведува до следен прозорец за да го сменам пасвордот на емаил адреста преку алтернативната емаил адреса.

  Но проблемов е што одамна емаил адресата, и не ја знам алтернативната емаил адреса.

  Има ли некако решение????
   
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,735
  27,414
  4 Септември 2008
  Пред се скенирај со Malwarebytes & Hitman Pro, па после се друго.
   
  На eminem му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
  Ако не ја знаеш алтернативната, нема решение.
   
  На eminem му/ѝ се допаѓа ова.
 4. eminem

  eminem
  Intern

  89
  1
  26 Мај 2010


  Може ли да ми објасниш што се тоа, антивируси или пак тоа се некои чистачи, на рекистри, кои му сметаат на компјутерот и кои го праваат да биде по брз.

  И зошто е потребно од скенирање игра ли некоја улога???
   
 5. eminem

  eminem
  Intern

  89
  1
  26 Мај 2010

  Тоа секако ми е јасно, само ете така сакам да разменам мислења можеби ќе ме подучи некој кој има решение и искуство кога станува збор, за вакви и слични работи.
   
 6. bokiscout

  bokiscout
  Unstoppable

  1,720
  2,016
  17 Март 2011
  Машко
  Embedded C, Linux Kernel, Java, JavaScript
  - "чистачите на регистри" не се тоа што мислиш дека се. Да, чепкаат во регистри, бришат таму некои ствари ама не ти го прават компјутерот побрз. Тие регистри таму не се запишале туку-така, има некоја причина.

  - Не користи ниту една дргуга програма за "чистење" регистри, доволно е CCleaner да избрише историја од сурфање и колачиња еднаш месечнo.

  - За да не ти остануваат непотребни регистри ке ги бришеш програмите со Revo Uninstaler free.

  - Hitman Pro и Malwarebytes се второстепена заштита за твојот компјутер. чистат малициозни фајлови исто како антивирус, разликата е во тоа што овие го чистат тоа што антивирусот не успеал да го сработи. Не е замена за антивирус, туку се дополнување на антивурусот.
   
  На eminem му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. DoomiX_MDK
  Одговори:
  57
  Прегледи:
  7,522
 2. Unknown
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,390
 3. Bozoo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  537
Вчитување...

Сподели

Вчитување...