1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ИТ Кариера истражување: Плати во ИТ индустријата

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 5 Февруари 2019.

 1. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,416
  3,130
  24 Септември 2012
  "истражувања" а уствари е анкета, енормно голема разлика.
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. toplel

  toplel
  On your way to fame

  564
  602
  18 Август 2016
  Машко
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Не ви се угаѓа, маме му е*у :)

  Тие вести се таму за не-програмерите да читаат, не ние.
  Мислам дека само добро може да излезе од тоа, сè додека бројките се пренесени без шпекулирање.
   
  На Banjifiko и D им се допаѓа ова.
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,950
  4,186
  28 oктомври 2008
  Сега ќе баталат тоа тезгите, од келнери, сметководители, правници, шофери, негувателки и све остало и право во Семос или Сивус на преквалификација.:D
   
  На #samurai# му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,416
  3,130
  24 Септември 2012
  Така де. Зошто да беше истражување бројките ќе беа упола.
   
  На #samurai# му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,079
  3,418
  7 ноември 2014
  Машко
  Најголеми примања според работна позиција имаат Growth хакери со просечни месечни примања од 119.333 ден.

  Seems legit, другото мислење веќе си го искажав за анкетава. Единствено нешто кое го имавте е платформата на IT.mk и место да ја искористите на правилен начин, направивте хаос во цело истражување. Се надевам не е ова дел од некоја магистратура или докторат, нема да пројде во ниеден случај.
   
  На Zippo и mdeni им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...