• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IT.com.mk Пуцаљки [OpenArena]

  • Ја почнал/а темата
  • #1
D

DimitarMK

Гостин
Денес добро се испуцавме OpenArena. :muahaha:

Spion - Spion :)) ( секад победува :lut2: ), Dimitar - DimitarMK, Dynamic - DynamicMK, SoniC - sonic,Unnamed Player - Stane :LOL:.

Еве слика :rolleyes::


 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Sto si ja stavil taa slika be ,ja samo sto se staviv i se zagrevav.


Drunky ne igrase taka da on otpaga.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5
D

DimitarMK

Гостин
Па кај мене највише лагираше, ама пак ги тепав :))
 

alexo

Intern
23 април 2007
169
12
Диме не се смеј ти си ни најголем фалбаџија :)), а Стане ти имаш најголема среќа никако јас да те утепам :lut2: ама ќе биде, па прв пат играв тогаш :rolleyes:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9
D

DimitarMK

Гостин
Диме не се смеј ти си ни најголем фалбаџија :)), а Стане ти имаш најголема среќа никако јас да те утепам :lut2: ама ќе биде, па прв пат играв тогаш :rolleyes:
Знам, па кога сум "најјак" мора, нели ? :LOL:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Е па ај кога веќе чекате почекајте ме и мене да се уиграм па после ќе видиме. :bravo:
 

Delicon

Gaining Experience
10 јуни 2007
889
303
delicon.mk
и ја сакам да играм :p кого да контактирам? ;)
За да играш најпрво ќе треба да го поминеш тестот кај мене. :p :LOL:

закачи се на irc (обично таму се договараат вакви 'средби'):

/server irc.freenode.org:6667
/j #it.com.mk

таму прашај кој е за OA или кој е серверот, ;) или зошто кулерот ти врти обратно. :))
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Значи како што кажа деликон на ирц се договараме кој е за, а после тоа ја прашуваме нашата мила и сакана Орихиме за сервер и таа на благословува со серверот за Open arena.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Значи како што кажа деликон на ирц се договараме кој е за, а после тоа ја прашуваме нашата мила и сакана Орихиме за сервер и таа на благословува со серверот за Open arena.
И на крај хиро ве става сите на матична... :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,661
Мислења
830,026
Членови
28,667
Најнов член
Привет
На врв Дно