• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IT.com.mk одсега и на Twitter.com

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,273
1,910
www.iwmnetwork.com
Кратко кажано, се трудиме да ги следиме последните интернет трендови и нон стоп само "измислуваме" по нешто... овој пат на ред дојде Twitter.com акаунт на IT.com.mk.

Преку профилот на IT.com.mk на Twitter: www.twitter.com/itcommk ќе можете да бидете известувани за разни случувања во врска со порталот и неговите сервиси и ќе можете да пристапите до соопштенијата на брз и лесен начин.

Епа луѓе, следете не и на Twitter.com :)

Повеќе инфо тука.

П.С.
Ако сакате да ги разгласувате нашите соопштенија:

- За користење во блогови, веб страни и секаде каде што може да се користи HTML:
Код:
<a href="http://twitter.com/itcommk"><img src="http://twitsig.com/itcommk.jpg"></a>
- За користење на форуми и места кои поддржуваат BB Code:
Код:
(URL=http://twitter.com/itcommk)(IMG)http://twitsig.com/itcommk.jpg(/IMG)(/URL)
За вториот пример заменете ги заградите () со [].

Со овие две работи, ќе добиете:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Da ne znae nekoj sto se slucuva so Twitter vo posledno vreme? Od kako procitav za toa deka ne si pocituvaat TOS, sekoj den se on again off again... Ne mozam krajot da im go fatam :))
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,997
510
www.ibiz.mk
нели би требало на наслов да биде

IT.com.mk отсега и на Twitter.com

:bravo: за идејата или :bravoska:
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,577
Мислења
823,815
Членови
28,079
Најнов член
ivannalex
На врв Дно