1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

IT.com.mk маици за највредните членови!

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 18 Јуни 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Почнувајќи од понеделник, IT.com.mk ќе доделува по 2 *специјално* дизајнирани мајци на највредните членови на ИТ форумот.

  До понеделник ќе биде објавено детално објаснување на кој принцип ќе бидат наградувани членовите (по двајца секоја недела).

  Дизајнот на мајцата е следниов (ова е фотографија од вистинската мајца, не е Фотошоп):

  [​IMG]
   
  2 « број на членови на кои им се допаѓа ова.
 2. Supporter

  Supporter
  Gaining Experience

  850
  141
  31 Август 2008
  Добар потег од ваша страна. Браво на вас администраторите. :) Само напред:skuter:
   
 3. PilGriM

  PilGriM
  Gaining Experience

  1,508
  444
  18 oктомври 2008
  Машко
  Developer
  Топ маички!!!
  Nice one :bravo:
   
 4. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Супер потег. Стварно оваа е најдобрата администрација што постои. Спрема мене, водењето на форумот е одлично и се надевам дека форумот и порталот ќе достигне и руши многу рекорди а се надевам дека ќе добие и награди со тек на време. Само напред. :bravoska:
   
 5. Jano

  Jano
  Intern

  281
  11
  8 Февруари 2008
  Добра идеја и стварно супер потег :bravoska: ама не ке беше лошо и некое капче да имафте испринтано за најдобриот капче + маичка :)).
   
 6. Dark_angelMKD

  Dark_angelMKD
  Gaining Experience

  558
  53
  4 Декември 2008
  Машко
  Компјутерски Сервисер/Веб Дизајнер/Програмер
  Одлична идеа :bravoska: само напред :bravo:
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,899
  26,231
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Маичката е ептен оргинална...и ајде потрудете се да ја добиете:))
   
 8. Leopardsr

  Leopardsr
  Intern

  32
  1
  13 Јуни 2009
  super odlicna ideja :bravoska:
   
  1 person likes this.
 9. sanco

  sanco
  Intern

  33
  1
  12 Јуни 2009
  lelle i ja sakam vakva aeee sea ke bidam aktiven :)
   
 10. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  76
  4 oктомври 2007
  Респект :cool: Браво за наградите :bravoska:
   
 11. _BurneR_

  _BurneR_
  Intern

  114
  3
  26 Април 2007
  може објаснение што представува првата мајца :D

  т.е. if (1337)

  тоа 1337 е година на раѓање или што? зошто иако сум 1988 и ја би избрал кревет и жена отколку it.com.mk :D

  добра работа се мајците :bravoska:
   
  1 person likes this.
 12. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,899
  26,231
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Тоа ти значи LEET
  :)
   
 13. _BurneR_

  _BurneR_
  Intern

  114
  3
  26 Април 2007
  хахаха :D денеска да сум умрел немало да знам што значи 1337 :D:D
   
 14. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  On your way to fame

  4,841
  880
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  mmm.. i like it. :bravo:

  Супер маички, особено првата.. :))
   
 15. Voegele

  Voegele
  Intern

  53
  25
  12 Јуни 2009
  Добра идеа.
  Само не се пишуваше маица, маици?:D
   
 16. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007

  тоа е една иста мајца, од напред и од назад.
   
 17. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  А добитникот на маицата како ќе си ја подигне наградата ?

  Ќе праќате по пошта или.. ?


  Инаку браво за потегот :bravoska::bravoska:
   
 18. maximilian

  maximilian
  Gaining Experience

  1,064
  74
  26 Март 2008
  Oдличен потег од страна на администрацијата, вистински пример како требе да се води со еден форум, кој меѓудругото станува едно наше мало IT community на државно ниво. Само напред :bravo:

  БТЊ, ептен ми се свиѓа она со условот на задниот дел на маичката (претпоставувам дека е на задниот дел) :))
   
 19. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Јас мислам дека е на предниот дел. :)
   
 20. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Напред е...

  [​IMG]
   
 21. Dark_angelMKD

  Dark_angelMKD
  Gaining Experience

  558
  53
  4 Декември 2008
  Машко
  Компјутерски Сервисер/Веб Дизајнер/Програмер
  Закон е маицава:bravo:
   
 22. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  @D

  добитникот како ќе ја подига наградата ?
   
 23. stole_pesov

  stole_pesov
  Intern

  530
  17
  25 Април 2008
  Супер....☺:))☻

  Маичките се супер само ако може малку повеќе информации за тоа како ќе се поделуваат и на кој начин..?

  Дали ќе ги добиваат само оние кои имаат одреден број на постови на пример кој дојде до 1000 добива маичка или нешто слично ?


  Respect------>:bravo:
   
 24. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  По пошта.
   
 25. Master4e

  Master4e
  Intern

  242
  9
  11 Мај 2007
  Супер маички. I am in for it!
   
  1 person likes this.
Слични теми
 1. D
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  4,246
 2. Pinceta
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,188
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...