• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

IT.com.mk @ Last.FM

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Покрај facebook и twitter, oд неодамна е креирана и IT.com.mk Last.fm група, па повелете :D

Линк до групата тука: http://www.last.fm/group/IT+com+mk

За тие што не се запознаени, Last.fm e интернет радио и онлајн музичка заедница која обединува повеќе од 20 милиони слушатели на музика во светот.
Со инсталирање на соодветен софтвер, песните што ги преслушувате се запишуваат на вашиот простор на last.fm (во мојот случај http://www.last.fm/user/SashoMK/) и со помош на разните апликации кои ги поседува Last.fm софтверот гради некоја слика за вашиот вкус, и не само тоа туку овозможува социјализација и меѓусебно дружење и здружување на членовите.
Има и многу други дополнителни сервиси кои се прекрасни, ама да не набројувам тука се', можеби ќе напишам во друга тема, или едноставно зачленете се и проверете сами :)

Ајде да видиме каков вкус имаат членовите на IT.com.mk :))
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Топ е само неможам да се снајдам како да поставам песни во моја плејлиста?:)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Инсталирате софтвер од Last.fm на вашaта машина и кога си слушате музика на вашиот mp3 player, софтверот тоа го следи во реално време и го запишува на сајтот. Значи не составувате playlists на last.fm туку во зависност од тоа што слушате, сама ќе биде генерирана :)

Има и mp3 players кои во нив имаат вградено Last.fm audioscrobbler и вие само треба да внесете ваше корисничко име и лозинка..

Ѕирнете и http://www.last.fm/help/faq/ :p
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2.810
83
Инсталирате софтвер од Last.fm на вашaта машина и кога си слушате музика на вашиот mp3 player, софтверот тоа го следи во реално време и го запишува на сајтот. Значи не составувате playlists на last.fm туку во зависност од тоа што слушате, сама ќе биде генерирана :)

Има и mp3 players кои во нив имаат вградено Last.fm audioscrobbler и вие само треба да внесете ваше корисничко име и лозинка..

Ѕирнете и http://www.last.fm/help/faq/ :p

Fala Andrijeski:)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Download Last.fm

What’s it all about?

With Last.fm on your computer you can scrobble(?) your tracks, share your music taste, listen to personalised radio streams, and discover new music and people.

Last.fm is open source software and contains no spyware / adware. (We hate that stuff as much as you do.)

Also, if you use Skype, you can use Last.fm to set your Skype mood message to the track you're currently listening to.

software_win.jpg


Е па ајде. Ве чекаме таму. :muzika: :metal:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.298
Мислења
892.134
Членови
31.476
Огласи
18
Најнов член
catsap123
На врв Дно