• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IT.com.mk и на Flickr :-)

  • Ја почнал/а темата D
  • Време на почнување
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Откако создадовме Twitter профил, па Facebook страна... ни дојде една "луда" идеја да создадеме и IT.com.mk профил на Flickr, каде што ќе објавуваме слики од настани кои нема да бидат искористени во стории и слично, ќе постираме интересни фотки кои неможат да најдат баш свое место на порталот и др.

Профилот и сликите на профилот се достапни тука.
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Интересна идеа. Само не ми е јасно, зошто не би можело да се најдат фотките на порталот?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Интересна идеа. Само не ми е јасно, зошто не би можело да се најдат фотките на порталот?
Не дека неможат, но тоа инволвират поофицијални веб галерии (кои се донекаде планирани) но сеуште се чека да се досредат многу други ствари за да се имплементираат... бета фаза јбг. Вака со овој профил на Фликр ќе можеме да објавуваме и поопуштени слики... :)

П.с. а нема ништо лошо во користење на Flickr за промоција на порталот. :muahaha:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Не дека неможат, но тоа инволвира веб галерии (кои се донекаде планирани) но сеуште се чека да се досредат многу други ствари за да се имплементираат... бета фаза јбг. :)

П.с. а нема ништо лошо во користење на Flickr за промоција на порталот. :muahaha:
Patience is a virtue. :)

btw. Само напред :bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

D

Администратор
31 март 2007
3,307
2,028
www.iwmnetwork.com
Доколку некој сака да објави негова слика на стримот на IT.com.mk во категоријата "G33ky 4nd 0th3r 5tuff" слободно нека ја препрати.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,875
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно