• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

IT.com.mk GDM тема за Gnome

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Од денес IT.com.mk има GDM Gnome тема (темата при логирање на gnome десктоп средината) за која се надеваме дека ќе е првата ваква изработка од низа на мноогу други изработки со оваа тематика.Темата можете да ја симнете преку овој линк, а за инсталација све што е потребно да направите е да одите на локацијата System > Administration > Login Window, кликнете на копчето Add во Local табот и го одберете симнатиот фајл. Понатаму во план е изработка на целосна gnome тема со сопствени икони.

Секои коментари/критики/забелешки се добредојдени.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Дизајнот е направен од DynamicMK така да тој е засчужен за изгледот на темата.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,446
1,231
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Без забелешки, супер е:bravo::bravo::bravo:
 

Garfield

Intern
9 декември 2007
277
5
Јас имам една забелешка. :) Ако веќе правите направете ја за повеќе резолуции, на пример 1280х1024, 1280х800....итн.

Инаку другото е ОК и еден голем плус.:bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Garfield, темата е тестирана на 1280x1024 , 1024x768 и 800x600 резолуција и покажа добри разултати .)

Сепак ова е прва ваква изработка од наша страна, следната се разбира ќе биде подобра
 
  • Ја почнал/а темата
  • #20

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
PПробај колега, немав услови јас да тестирам, би требало да работи оти димензиите се со проценти ставани
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,048
Мислења
860,909
Членови
29,909
Најнов член
Klosus
На врв Дно