1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Ит баскет

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од Fatal1ty_, 29 Март 2013.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,518
  25,593
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Епа дојде пролет, вистинско време за малце релаксација и спортување.
  Ако има заинтересирани за малце да поиграме баскет ајде да се собереме и организираме една две партии, да се посмееме, поиграме и дружиме.
   
  На Creed_Bratton, Boldozer, petre.dimov и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  ја сум одма ин,и другар ми, 2+ ,кажете само кога и каде :D
   
 3. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Супер. Јас доаѓам 100%
   
 4. тотето

  тотето
  Спамер

  694
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
  Само дај да не играме најновата NBA 2K13, имам слаб лаптоп па ми кочи...

  Мајтап на страна, ако дојдам дали ќе попуштате малце дека сум ептен слаб кошаркар.
   
  На username му/ѝ се допаѓа ова.
 5. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  I'm out...Me love football :)
   
  На pane96 и 7n00dle7 им се допаѓа ова.
 6. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  586
  340
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Out i jas,fudbal mi lezi podobro
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  и јас доаѓам 100% играчиште сум од мзт(металски завод тито) :D
   
 8. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,885
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,518
  25,593
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  А ние едни професионалци....

  Иначе... мило ми е што има заинтересираност. Да се договориме околу време и место. Кога ви одговара?
   
  На Batko19 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  ја мислам дека у Аеродром негде или Ново Лисиче, најубави игралишта има, не знам на другиве како им одговара

  Иначе ние сме од Ѓорче :p
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Karamba

  Karamba
  Gaining Experience

  154
  136
  5 Јуни 2012
  Машко
  А лопта кој ќе земе ? :D
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 12. тотето

  тотето
  Спамер

  694
  674
  4 oктомври 2011
  Машко
  Абе како малишам да попуштате. За време можи стално, само неделата од 6ти до 13ти не можам.

  Аеродром таман, едно 5км со точакот за загревање.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Оп, копиљаци ќе се соберат за да ги дриблам. Да не плачете после? Не попуштам без разлика на годините, да ви кажам од старт, ќе има и грубости итн...
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,777
  1,890
  8 Мај 2007
  Машко
  +1
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,518
  25,593
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  тебе те чекав :)
   
 16. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  аааааа ќе дриблаш,коа ќе ти се испрчам 186 со 110kg :p
   
  На prichina му/ѝ се допаѓа ова.
 17. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,885
  1,457
  10 Август 2010
  Машко
  1-2 пати може ќе ме поминеш, ама после со една рака ќе пишуваш на форумов :hay: ј/к
   
  На ekonomist, Karamba, Boldozer и уште 5 други им се допаѓа ова.
 18. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
  баш ште да видиме што знаеијте :D :D
   
 19. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  175 73кила. отскок 70 сантима. лестер бо мекелеб. i'm in. :p
  не сум нешто ау бау , али team player сум.

  на два коша? или еден?
   
 20. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  На dramallama, JasSum, Boldozer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,518
  25,593
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Дечки кажете каде сакате да играме. Да резервираме.
   
 22. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  662
  24 oктомври 2011
  Машко
  [​IMG]

  ти си праел со гзот осмици у пепел xD
   
 23. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,149
  4,859
  8 Април 2011
  Машко
  Супер онда,еве јас ке се понудам додека играте ке ви чувам клучевите од дома,само кажете во која соба ви се конфигурациите :D чисто информативно
  Ете да не речете не сум друштвен :D
  башка конфигурациите овај клучевите ке ви се на сигурно место,пошто има секакви и опасно е ако некој ни ги чува клучевите :p
   
  На ekonomist, JasSum, KireAMD и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  утре? неделно? ако е ок времево
   
 25. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,518
  25,593
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ќе врне а плус треба да праам колата. Од понеделник некој ден.
   
Слични теми
 1. skullmonkey
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  763
 2. skullmonkey
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  809
 3. Dingo
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  478
Вчитување...

Сподели

Вчитување...