• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Истражување за World of Warcraft и Second Life

  • Ја почнал/а темата flo
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

flo

Intern
8 јуни 2008
2
0
Правам истражување за World of Warcraft и Second Life, за потребите за мојата магистерска теза - "Gender roles in online gaming communities".
Покрај теоретскиот дел во кој ги опишувам овие две игри (нивната историја и светските искуства), пишувам и практичен дел кој ги истражува искуствата на македонските гејмери.

Доколку некој, кој игра било која од овие две игри, е заинтересиран да учествува во истражувањето може да ми пише на следниот маил: [email protected]_gmail.com

Пополнувањето на прашалникот нема да Ви одземе многу време, а мене ќе ми заврши голема работа :)

Благодарам однапред,
Марија

п.с. Цел на истражување се полнолетни играчи (за малолетни играчи да учествуваат во истражувањето, мора да се добие дозвола од нивните родители) - такви се правилата на универзитетот.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
887
Ohrid

Revan

Gaining Experience
25 мај 2008
660
310
Дај и ја да одговорам тоа анкетата, ама ја порано ја играв WoW, одамна не сум ја чепнал, некако ми се здосади.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Стави ја анкетата на форумов за преземање и ќе ти ја пратиме пополнета
 

ninjinzu

Intern
2 ноември 2008
43
0
Jas Igram WoW i imam 19 god. Igram na evropski server DarkSorrow na orginalen se razbira. :bravo: mozebi mozam da vi pomognam. Stojam na raspolaganje dokolku treba
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,747
Мислења
831,721
Членови
28,729
Најнов член
anaa28_
На врв Дно