• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ISP's confirm '2012: The Year The Internet Ends'

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Извор: http://ipower.ning.com/netneutrality

Ако ова е вистина, стварно го нае****е.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=t89WwcsOj9U[/ame]

:)D, сега видов што слика има видеово, значи што прават за да добиат гледачи)

Сурфајќи, си направив профил на странава, и почнав да ја разгледувам, кога налетав на ова. Не ја исклучувам можноста дека е само реклама, али веќе почнале да прават такви пакети, барем така пишува. Се претпоставува дека ова ќе се деси во 2012, али некои вработени во интернет компаниите велат дека може и од 2010 да почне.

А и + има логика ова.
Пример:
1. Почетник - $20
Google, Wikipedia, Yahoo, Mail

2. Напреден - $30
Forums, Google, Wikipedia, Mail, YouTube, Еbay

3. Искусен - $80
Се вклучено

Еве пример


Ако е вистина, како ИТ професионалци од Македонија, да превземеме нешто, а ако не е, може некој да им ја "бувне" страната :p
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Не верувам во ова треба да плаќам за да посетувам веб страни глупости, логиката слабо држи
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Глупости.
Интернетот е World Wide Web т.е. мрежи меѓусебно поврзани и идејата е секоја да може да функционира независно од другата. Нема никогаш да има сопственост врз интернетот. Сопственоста секогаш ќе остане на поседување на страницата/те (услугите кои ги нуди).
 

TheSpeedy

Intern
4 септември 2007
279
2
Хаха комедија е клипов башка на 3 минути и некоја секунда има еден кадар коа типов збори и ја даваат оваа у гради... хахаа:). Башка тоа 2012 Doomsday има филм и типов го спомнува DOOMSDAY of the Internet...
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
So zapnale so taa 2012 fodina.....kraj na svetot, kraj na internet, katastrofa so Nibiru, zavrsuva kalendarot na Maite...............bla, bla ,bla:plachko2:
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
абе тоа е исто барем не 100% но слично како и сега што е

има голем број на сајтови на кои треба да се претплатиш за некој пакет такви работи
и се наоѓа друг пат да дојдеш до тоа

е сега не верувам дека ке биде во 2012 баш како што викат но може таквите сајтови да се само зголемат


прво гигантите како гоогле итн итн нема да го дозволат тоа
они живеат од нас
а со тоа драстично ке им се намали популарноста и се
они ке се во штета

барем јас така мислам:)
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
хехе глупости
Точно до кај 2012 ке нема веќе слободно IP адреси НО од генерацијата на IPv4 има нова генерација на IP адреси каде се употребуваат и карактери од буквите! односно генерација IPv6 така да немајте мака :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,117
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно