• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ISO фајл

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
kako da snimam na cede, ISO file, probav so copy disk (da go kopira virtuelniot) ali 2 cd-inja se unistija. ima li nekoj dr. nacin da se kopira takov fajl da ne bide kako takov tuku vo cedeto da si bidat site raboti kako sto se. znaete sto mislam.
ako moze nekoj neka pise. pozdrav
 

ms.markos

Intern
27 мај 2007
14
0
Za da ja izrezes sodrzinata na ISO filot na cd, vo nero odberi gore vo lentata "Recorder" pa "Burn image" i ke ti se otvori da ja najdes lokacijata na ISO filot. Posle bi trebalo da znaes kako se reze cd so nero. Ajjjjjj...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,042
Мислења
855,128
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно