• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Искуство со смарт далечински кај ТВ и voice control

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Borcecif

Intern
20 јануари 2017
1
0
Гледам сите теми се повразни со ТВ и панел, сакам да проверам дали има некој искуство со користење на смар далечинско посебно magic remote од LG, поскапите samsung имаат нешто слично како и sony. Како функционира voice control пребарување гласовно на You tube, пребарување во прабарувач како и давање на команди. Битно ми е и тој фактор при купување на тв но само лг според мене имаат добро далинско!!
Очекувам некои искуства и препораки. инаку го гледам моделот ЛГ УХ49668V!!
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,734
3,624
Ништо посебно најискрено. Имам дома 2 смарт даљински, едното од LG, другото на Samsung, скоро и никогаш не сум ги користил или видел некаков бенефит од гласовното пребарување. Мислам дека само за на интернет служи ако пребаруваш па да не го пишуваш зборчето туку само стискаш микрофонот на даљинско, изговараш нешто и после пребарува. А гласовни команди и такви работи мислам дека не поддржуваат, мада и немам толку пробувано.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
862,552
Членови
30,046
Најнов член
Basket
На врв Дно