1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Искуство со продавање на мокапи, темплејти и тн.

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од D3N1EL, 7 Мај 2018.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  Ме интересира лично искуство, дали некој успева да заработи од вакви работи, да речеме на GraphicRiver. Категориите од ThemeForest не ме интересираат.

  Предпоставувам најголема побарувачка може да се најде на на GraphicRiver, но како стојат работите на други платформи како CreativeMarket, DealJumbo, DesignBundles? Последните 2 сајта само што ги најдов и ги немав сретнатно порано, па доколку има некој искуство со други сајтови - бујрум.
   
 2. Taurus

  Taurus
  Модератор

  2,328
  979
  13 oктомври 2007
  Машко
  UI Designer
  Еве еден македонец, а сигурно има и повеќе, со заработка од +40,000$ на график ривер. Erigonn - Portfolio | GraphicRiver

  Најдобар совет - додека не пробаш нема да знаеш.
  Само конкуренцијата е голема, треба да си стварно добар во тоа што го правиш. Критериумите, посебно на енвато се големи.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kaly23

  Kaly23
  Intern

  10
  9
  17 Април 2017
  Женско
  Дали проба да се занимаваш со ова, те примија? Ме интересира доколку имаш некое искуство / совет да споделиш.
   
 4. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  За жал сеуште немам пробано, иако имам 3 draft проекти, кои сакам да ги доработам и пробам. Бидејќи ова треба да го правам во слободно време, кое го немам доволно за да се посветам на ова, ги имам оставено на полица проектите.

  Се надевам дека наскоро ќе ги довршам, па ќе споделам искуство, макар и да е неуспешно.
   

Сподели

Вчитување...