1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Искуство со продавање на мокапи, темплејти и тн.

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од D3N1EL, 7 Мај 2018.

1. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,883
    1,453
    10 Август 2010
    Машко
    Ме интересира лично искуство, дали некој успева да заработи од вакви работи, да речеме на GraphicRiver. Категориите од ThemeForest не ме интересираат.

Предпоставувам најголема побарувачка може да се најде на на GraphicRiver, но како стојат работите на други платформи како CreativeMarket, DealJumbo, DesignBundles? Последните 2 сајта само што ги најдов и ги немав сретнатно порано, па доколку има некој искуство со други сајтови - бујрум.

2. Taurus

Taurus
    Модератор

2,328
    979
    13 oктомври 2007
    Машко
    UI Designer
    Еве еден македонец, а сигурно има и повеќе, со заработка од +40,000$ на график ривер. Erigonn - Portfolio | GraphicRiver

Најдобар совет - додека не пробаш нема да знаеш.
    Само конкуренцијата е голема, треба да си стварно добар во тоа што го правиш. Критериумите, посебно на енвато се големи.

На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kaly23

Kaly23
    Intern

10
    9
    17 Април 2017
    Женско
    Дали проба да се занимаваш со ова, те примија? Ме интересира доколку имаш некое искуство / совет да споделиш.

4. D3N1EL

D3N1EL
    Practice makes perfect

2,883
    1,453
    10 Август 2010
    Машко
    За жал сеуште немам пробано, иако имам 3 draft проекти, кои сакам да ги доработам и пробам. Бидејќи ова треба да го правам во слободно време, кое го немам доволно за да се посветам на ова, ги имам оставено на полица проектите.

Се надевам дека наскоро ќе ги довршам, па ќе споделам искуство, макар и да е неуспешно.

Сподели

Вчитување...