• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Искуство со нептун

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Astro, ако не Asus или Dell лаптоп, кој би го препорачал ?
Lenovo ThinkPad ?
Dell, HP, Lenovo.... Меѓутоа не препорачувам купување на бренд како слеп за стап. За секој модел треба проверка на ривјуа и анализа.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,375
10,336
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Ај едно позитивно искуство со Нептун.

На 11-ти Дек. бев да земам нова машина за садови во Сити мол, ја платив + 650 ден. за премиум достава (качување до горе, приклучување).

На 17-ти Дек. ја испорачаа (гужва јбг), ја качија, приклучија ја собраа старата и си отидоа. Меѓутим на второ уклучување (овој пат со садови) почна да тече кога исфрла вода. Па се подигнува пловакот одоздола и заглавува пумпата на исфрлање (а неможе да ја исфрли нели пошто е во садот за вишок). Пробано со цревото подигнато, спуштено, средно нејќеше. Треба да ја навалиш на 45 степени да истече водата од садот со пловакот и продолжува, ама на следно исфрлање исто.

Нејсе, следниот ден на 18-ти Дек. се јавив + пратив порака од нивната страна за рекламација. Ме контактираа Ема од контакт центар и Горан од салонот во Сити мол. Перфектно љубезни и разбрани, двајцата средија без никакви изговори да ми достават нова машина и тоа уште во пон. т.е. денес.

И стварно ја доставија, нешто промрче тој со количката дека требало да платам пак, ама мораше да се качи и онака да ја земе расипаната. Така да не платив.

Ете, кој би рекол. Без врски и пријатели, дури и сами напоменаа дека во тој рок од 14 дена нема што да се бафтам со сервиси, ќе си ја заменат. Новата еве пере трет циклус нема течење.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
4,462
13,573
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Ducky One2 SF
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Новата еве пере трет циклус нема течење.
Да не е трудна невестата? Три циклуси се веќе добар показател...

Едит: Ок, изгледа за машината за перење е муабетот, my bad.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,350
Членови
30,794
Најнов член
meli2011
На врв Дно