• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Искуство со laptop.mk?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mark0s

Intern
13 ноември 2015
15
11
Skopje
Mark0s's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-4670 3.40GHz
Storage
1.5TB HDD
RAM
16GB HyperX Kingston
Video card
AMD Radeon R9 200 Series
Monitor
BenQ GW2255
OS
Windows 10
Здраво дечки,

Ме интересира дали некој има искуство со е-продавницата www.laptop.mk? Дали некој има купувано лаптоп од таму и ако сака да сподели негово мислење за страната? Сакам да купам лаптоп, па затоа ги разгледувам сите опции и баш денеска ја најдов оваа продавница, но не можам да најдам информации или портали за самата продавница на интернет, ниту на фејсбук па малце ми е.. неверодостојна.

Поздрав.
 

TheMarshal

Practice makes perfect
3 јануари 2019
1,168
1,948
Оваа страница првпат ја гледам.

Јас би купувал од познати продавници како Анхоч, Макпетрол Делл и сл.

Пази извадок од нивната "ЗА НАС" секција:

Од почетоците во 2011 година до денес, успеавме да направиме вистинска револуција во македонската е-трговија, буквално ја разбудивме, ја раздвиживме и поставивме стандарди за квалитет. Го разгазивме патот за другите и понудивме одлична промотивна алатка за секој бизнис, без разлика на големината или индустријата во која работат. Со растот и развојот на laptop.mk, растеше и свесноста кај бизнисите и корисниците, македонскиот интернет маркетинг и online купувањето, правејќи ја нашата успешна приказна, успех за целата македонска е-трговија.
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,843
4,219
Ethermine
www.facebook.com
Ако успеале да го импресионираат Гојдо тогаш ги признавам дека направиле некој си напредок.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
11,532
10,941
youtu.be
Оваа продавница навистина постои долго време на пазарот, е сега колку е успешна не знам.
 

smole

Unstoppable
18 април 2007
3,397
3,986
Пази извадок од нивната "ЗА НАС" секција:

Од почетоците во 2011 година до денес, успеавме да направиме вистинска револуција во македонската е-трговија, буквално ја разбудивме, ја раздвиживме и поставивме стандарди за квалитет. Го разгазивме патот за другите и понудивме одлична промотивна алатка за секој бизнис, без разлика на големината или индустријата во која работат. Со растот и развојот на laptop.mk, растеше и свесноста кај бизнисите и корисниците, македонскиот интернет маркетинг и online купувањето, правејќи ја нашата успешна приказна, успех за целата македонска е-трговија.
Се пишува име на фирма, сосе даночен број, матичен, адреса а не вака...
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,993
3,363
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10
кај мене ова ми вади за laptop.mk .... сумњиво

upload_2020-3-8_22-53-9.png

upload_2020-3-8_22-51-37.png
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,538
2,529
@Mark0s пиши за кој лаптоп се работи, можда го има и во друга продавница. Ептен е sketchy ова.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Mark0s

Intern
13 ноември 2015
15
11
Skopje
Mark0s's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-4670 3.40GHz
Storage
1.5TB HDD
RAM
16GB HyperX Kingston
Video card
AMD Radeon R9 200 Series
Monitor
BenQ GW2255
OS
Windows 10
Фала ви на сите за брзите одговори :) . Ќе ја избегнам странава и ќе одам на сигурно со Анхоч или Сетек.

@Mark0s пиши за кој лаптоп се работи, можда го има и во друга продавница. Ептен е sketchy ова.
Нема некој конкретен модел, моментално гледам да најдам некој околу 20.000ден. и почнав да разгледувам различни страни.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,533
1,151
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Кажи што ти треба до 20000 од прилика, има дечки што би предложиле нешто.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

Mark0s

Intern
13 ноември 2015
15
11
Skopje
Mark0s's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-4670 3.40GHz
Storage
1.5TB HDD
RAM
16GB HyperX Kingston
Video card
AMD Radeon R9 200 Series
Monitor
BenQ GW2255
OS
Windows 10
Кажи што ти треба до 20000 од прилика, има дечки што би предложиле нешто.
Нешто за да сурфам веб, за куцање на Word или Powerpoint, гледање серии и слично... Ништо сериозно.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,204
10,131
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
А зошто би нарачувал на слепо наместо да одиш во продавница да си видиш што те бендисува и да си купиш?
 

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
599
520
Bitola
Фала ви на сите за брзите одговори :) . Ќе ја избегнам странава и ќе одам на сигурно со Анхоч или Сетек.
Нема некој конкретен модел, моментално гледам да најдам некој околу 20.000ден. и почнав да разгледувам различни страни.
Мој предлог ако сакаш наново лаптоп за до 20к мислам е супер

Anhoch PC Market Online - Notebook Lenovo S145-15IIL i3-1005G1 4GB/256GB/Intel UHD/15.6" FullHD/DOS
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,550
Мислења
820,329
Членови
28,210
Најнов член
iledimovski
На врв Дно