• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

искуство со istyle или купување на половно?

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
253
129
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com
здраво ит другари
Сакам да си земам некој телефон саглам iphone 11 на рати да го земам од istyle е 38к на 4 рати дали се добри или?
На половно го најдов зачуван без грепки и дрцики за 300€ .
Што ми предлагате?
 

bogdan.j

Gaining Experience
16 февруари 2018
119
287
Гостивар
ntpmk.net
здраво ит другари
Сакам да си земам некој телефон саглам iphone 11 на рати да го земам од istyle е 38к на 4 рати дали се добри или?
На половно го најдов зачуван без грепки и дрцики за 300€ .
Што ми предлагате?

Ајстајл се официјални застапници за Ејпл во Мк. Се си е по пропис тамо. Половно си е половно. Од тебе зависи, и секако од финансиите.
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1.344
1.721
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB, 1TB HDD
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
gt210 lmao
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Нема теорија зачувана 11ка за 300 еура да си нашол. Провери таму True Tone и Face ID дали му работат како што треба.
 

Miki98

Gaining Experience
13 јануари 2021
253
129
Macedonia Pehchevo [2326]
www.balkan77.com

Атачменти

  • received_235006255360592.jpeg
    received_235006255360592.jpeg
    92,4 KB · Прегледи: 87

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
280
334
Нема теорија за 300 евра екстра сочуван. Има некоја маана
Ако си во можност 11 про или про макс ти се подобра верзија. Зависи од буџет.
И провери капацитет на батерија

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.668
Мислења
889.315
Членови
31.509
Огласи
36
Најнов член
CapeNov
На врв Дно