• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Искуство со Gu1nzo

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Goddzila

Intern
15 март 2018
20
21
По форумов барам да видам дали има некој искуство од он лајн продавницава Gu1nzo.
Сега избација нова верзија на веб страната и е многу прегледна. Не ми изгледа за фејк фирма.
Пишете доколку имал некој искуство со нив.
Гејмерски Онлјан Шоп
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,697
4,571
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Супер ти е фирмата со среќа
 

CHukio

Gaining Experience
7 март 2013
138
60
Прилеп
churlinoski.mk
CHukio's setup  
Processor & Cooler
AMD Rayzen 5 2600x
Storage
Kingston A2000 500GB, Kingston A400 240GB
RAM
2 X Kingston HyperX FURY 8GB 2600MHz
Video card
AMD Radeon RX 550X 4G
За Gu1nzo немам лош збор, супер се дечките. Имам неколку нарачки од кои една беше со проблем и премногу лесно го разрешивме.
За изгледот на страната не можам да се согласам, за мене лично изгледа прилично лошо (предходната верзија на сајтот ми беше по убава). Wix како платформа нуди многу можности и професионалност само конкретно на овој сајт и не се баш добро искористени и искомбинирани.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,105
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно