• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Искуство со ekupi.mk?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com
Гледам имаат доста солидни и добри цени. Дури и предобри во некои случаи.
Некој да сподели искуство?
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,537
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Кај мене не покажува ни еден производ.
Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

risto traktoristo

Gaining Experience
21 август 2016
210
153
сајтот ич не им е среден. ако би нарачувал јас би одбрал плаќање при испорака, ако има таква можност
картица на ваков полуфункционален сајт не би куцал.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,710
12,121
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Хаос се категориите. Под Книги, училиште и канцеларија има машинки за бричење. Но тоа би требало брзо да се среди.

Untitled.png

Веројатно е филијала на хрватската страница, и во Политика на приватност им останал линк со e-mail адреса од хрватската. А ист сајт постои и на српски. Ако, нека се множат.
 

risto traktoristo

Gaining Experience
21 август 2016
210
153
Но работата е што сајтот не е од скоро. Овој мислам постои веќе година дена ако не се лажам. Постојано на google пребарување ми излегува.
Досега ако не го средиле, којзнае и дали се замараат да го средат.
Којзнае пак со нарачките како е.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com

dreamson

Gaining Experience
8 ноември 2009
255
409
Јас имам едно лично искуство со екупи, имав потреба за косачица за трева имаа добра цена тука и реков ај да порачам, плаќањето го направив со кредитна картица од стопанска на 12 рати без камата(имаат таква опција).
Се се заврши во ред со нарачка, косачицата ја добив на домашна адреса бесплатно за еден ден.
Е сега, после секоја нарачка и плаќање што го правам преку интернет си проверувам на банкомат дали се наплатени онолку пари колку што треба, па така направив и во овој случај ама после два дена одкако ја добив косачицата дома, и што ќе видам од сметка повлечен износ дупло, во случајот мој косачицата беше 3000 ден, а екупи ми повлекле 6000 ден.
Прво прашав во стопанска да знам со сигурност дали се повлечени тие пари од екупи, ми потврдија и ми нагласија дека Екупи при секое плаќање преку интернет земаат дупло пари од сметка од купувачот, па после неколку дена ги враќаат на сметка истите, така им бил принцип на работа, и дека имало доста поплаки од луѓе ама така останало.
Ок, после тоа се јавувам во Екупи и реагирам зошто така прават и почнаа да ме убедуваат дека банката е крива за тоа, незнам што и дека парите ќе ги имам за ден два на сметка.
Парите ги добив назад за некој ден, ама после ова тешко дека пак нешто ќе порачам од кај нив на овај принцип, можеби само на плаќање при испорака со картица плаќање јок.
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,060
12,474
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
wtf! Каква е таа политика на наплаќање дупло од цената на производот??? А го имаат они тоа некаде наведено на сајтот?

Edit: Kako?

Screenshot_2.png
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,537
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Упс извинете за сликата сега гледам на пц колкава била :)
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,489
4,120
Тоа е таа македонска професионалност која ја имаат 85% од македонските фирми.
 

Harrabed

Practice makes perfect
22 април 2013
1,370
1,430
image.png
Не ставиле ни слика ни опис дека е logitech ни ништо. Повеќето од производите им се такви...
 

Trepkac

Intern
16 јуни 2017
3
1
Хаос се категориите. Под Книги, училиште и канцеларија има машинки за бричење. Но тоа би требало брзо да се среди.

Погледнете го атачментот 47276

Веројатно е филијала на хрватската страница, и во Политика на приватност им останал линк со e-mail адреса од хрватската. А ист сајт постои и на српски. Ако, нека се множат.
Екупи Македонија имаа интеграција на нова платформа Hybris која работи на SAP и поради тоа сајтот не им беше 100% достапен. Сега го имаат средено и се со сите сертификати за заштита на податоци. Јас често нарачувам и плаќам со картичка и навистина имаат супер цени и одлична услуга.
 

Trepkac

Intern
16 јуни 2017
3
1
Јас имам едно лично искуство со екупи, имав потреба за косачица за трева имаа добра цена тука и реков ај да порачам, плаќањето го направив со кредитна картица од стопанска на 12 рати без камата(имаат таква опција).
Се се заврши во ред со нарачка, косачицата ја добив на домашна адреса бесплатно за еден ден.
Е сега, после секоја нарачка и плаќање што го правам преку интернет си проверувам на банкомат дали се наплатени онолку пари колку што треба, па така направив и во овој случај ама после два дена одкако ја добив косачицата дома, и што ќе видам од сметка повлечен износ дупло, во случајот мој косачицата беше 3000 ден, а екупи ми повлекле 6000 ден.
Прво прашав во стопанска да знам со сигурност дали се повлечени тие пари од екупи, ми потврдија и ми нагласија дека Екупи при секое плаќање преку интернет земаат дупло пари од сметка од купувачот, па после неколку дена ги враќаат на сметка истите, така им бил принцип на работа, и дека имало доста поплаки од луѓе ама така останало.
Ок, после тоа се јавувам во Екупи и реагирам зошто така прават и почнаа да ме убедуваат дека банката е крива за тоа, незнам што и дека парите ќе ги имам за ден два на сметка.
Парите ги добив назад за некој ден, ама после ова тешко дека пак нешто ќе порачам од кај нив на овај принцип, можеби само на плаќање при испорака со картица плаќање јок.

Тоа е проблем со картичките на Стопанска Банка и самата банка при правење на нарачка на CaSys ви ги резервира средствата, и откако ќе се одобри нарачката од ЕКупи банката го наплатува истиот износ а не ја ослободува резервацијата од картичката и мора Екупи да им прати допис до Стопанска Банка да ги ослободи од резервација средствата. Екупи не може да ги наплати парите, тие се наплатуваат од страна на банките, и после наредните 1-2 дена им ги префрлуваат на Екупи на сметка. Тоа го прашав и ми го објаснија во Cardbackoffice на Стопанска Банка. Инаку Екупи има сертификaт за безбедност на сајтот
 

Атачменти

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
какви им се преводите добогу

ЦАНОН ДСЛР

700Д ЕФС1855 ИССТМ, 18 МПиkc, 4608kc3456, Диг. зум 25kc, Блјескалица Алваис он,Ауто, ИСО Ауто, Екран 3", са звуком, Картице СД, Ли-Ион пуњва батерија
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,465
3,162
Не само тоа туку и често нарачува и плаќа со картичка, а цените и услугата им е супер.
После 12-13 години бродбенд интернет у Македонија си помислив конечно луѓето знаат како да излажираат реклама на форум.
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
444
589
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
Си викам ај да погледнам што има на сајтов (ekupi.mk со мк на крај), и барам тестатура и keyboard, ама требало типковница да барам.
:)
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,267
8,537
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Македонче многу тешко прифаќа критика. Тоа му е како на црногорец да му дадеш нива да ора. Наместо да се логира, отвори тема - добар ден јас сум админ на дотичната страна еве ќе правиме она ова, ќе биде боље посетете не, истиот креира профил и се претставува како задоволен корисник од страна која очигледно е 80% недоработена.

Барем да не беше толку проѕирно, како Охридско езеро пред сезона.
 

Trepkac

Intern
16 јуни 2017
3
1
На сликата е логиран Слободан Андонов, а Linkedin кажува ова:

Погледнете го атачментот 56627
Да во право си, тој е најверојатно Администратор и ми испрати објаснување па ви го постирав во овој форум мислејќи дека ќе ви помогнам околу страницата и безбедноста за тој сајт.
 

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
309
351
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
Gigabyte AORUS RX 580 4GB
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64
Да во право си, тој е најверојатно Администратор и ми испрати објаснување па ви го постирав во овој форум мислејќи дека ќе ви помогнам околу страницата и безбедноста за тој сајт.
Хахахах зошто упорно се закопуваш во лагите?
Нејсе, ајде и така да е имаш само 3 мислења и тоа направени на оваа тема...
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,589
2,835
Gaston's setup  
Audio
AR

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,918
4,312
Ethermine
www.facebook.com
Сајтов е катастрофален , недоволно доработен , мн наџиџан . А и пред све никогаш не би платил однапред особено за некој производ се додека не го видам и допрам со свои раце и очи. Особено лаптопине со се блидинг.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,336
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно