• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Искуство со bidvertiser.com?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Forumko

Intern
14 октомври 2008
351
3
Дали некој има искуство со bidvertiser? И ако има нека каже како одат работите, како исплакаат, итн итн се што знае нека каже...
 

Kafka

Intern
8 јуни 2007
128
19
Во суштина е копија на аденсе на гоогле... Предноста е сто првата исплата е на 50долари а ако имаш пајпал мозе и на него или на чек. Негативностите се во тоа сто немаш големи заработки од клик(на пример макс ја имам 5центи) и нема многу голем број на огласувачи.... држи се до аденс за да немаш главоболки....
 

ifkas

Intern
2 февруари 2009
7
3
не е никаква копија на гугле, работи на сосем друг начин, ти дава конкретни реклами за да пласираш, толку статични да немаат врска со содржината на твојот сајт ! Имав јас скоро 5 месеци достигнав првин 10долари па као ќе ги пребацат на пејпал (мислам дека имаш и манибукерс опција исто) ... не е битно пред да ги исплатат измислија дека јас сам сум си кликал (читај погоре со статичните реклами) а камо ли нивен тракер нема врска ! Така да муда и за млитави 10 долари !
Ова го кажувам од лично искуство, но сепак пробај ... искуство добро или лошо matters !
:ua:

Додека со адсенс од гугле си цепам веќе 2 години и буквално немам никакво лошо искуство ! Но сепак за да имаш нивни реклами треба и да имаш што да пласираш !
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно