• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Искуство со Atem Mini switcher

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
147
78
Куманово
Здраво,

Дали некој ја има користено Blackmagic Atem Mini миксетата?

Имам неколку конкретни прашања кои што би сакал да ги поставам пред да ја купам бидејќи имам потреба од такво нешто.
Интернетот е полн со секакви ривјуа, ама би сакал да комуницирам со човек кој што директно ја испробал.

П.С. Ги знам другите можности и варијанти што може да завршат работа, но во момент е потребна најефтина, портабл за лаптоп, доверлива 4 input capture card каде што се наоѓа токму овој миксер.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
147
78
Куманово
Сеуште сум во потрага по информација :)

Во меѓувреме тестирав како поддршка и надополнување со vMix софтвер и повторно доаѓам до заклучок дека ваков миксер е најефтината опција што може да заврши работа, ама пак 350е не можам да ги прежалам без да пробам :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,740
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно