• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Искуство/мислење за HP ProBook450 G7

  • Ја почнал/а темата
  • #1

district12

Intern
7 февруари 2021
10
3
Здраво.
Доколку некој го поседува истиов лаптоп да сподели искуство. Добредојдено е секакво мислење.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,623
10,906
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Здраво.
Доколку некој го поседува истиов лаптоп да сподели искуство. Добредојдено е секакво мислење.
Добар е лаптопот. Сабајлево испорачав ист, само 14 инчен со Ryzen 5 4500U, Рајзенот е супериорен во секој поглед пред i5, подобро барај таков, во Анхоч го имаш на лагер ProBook 455
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

district12

Intern
7 февруари 2021
10
3
Добар е лаптопот. Сабајлево испорачав ист, само 14 инчен со Ryzen 5 4500U, Рајзенот е супериорен во секој поглед пред i5, подобро барај таков, во Анхоч го имаш на лагер ProBook 455
Потребен ми е 15.6". Инаку, се согласувам, баш го заприметив и во Нептун скоро го пуштија со хепи цена и делува солидно.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,623
10,906
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Потребен ми е 15.6". Инаку, се согласувам, баш го заприметив и во Нептун скоро го пуштија со хепи цена и делува солидно.
Види дали има таков ама со AMD процесор и графика. ProBook-от е солидно склопен и бајаги елегантен. До пред пар генерации фалинка им беше што ставаат TN панел сега гледам исклучиво IPS панели ставаат, така да тешко да се најде фалинка за таа цена.
 

Janev

Intern
16 јуни 2018
40
41
Да супер е моделот. Само е малку стар. Братучед го зема уште пред повеќе од 1 година
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,777
Мислења
850,340
Членови
29,472
Најнов член
Горјан Стојчев
На врв Дно