Искуства со робот правосмукалка

dino

Gaining Experience
5 јули 2009
476
137
Изгледав ривјуа и око ми фаќа Roborock S7, најверојатно деновиве ќе ја порачам од Смартус


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kiro619

Intern
5 август 2015
83
48
Јас многу се мислев за ова ама не ми се даваа толку пари. Без теписи, со куче влакна колку сакаш.

На крај покрај цептер огромната правосмокалка земав едно вакво. Секој ден за 5-6 мин усисавам и истурам у шоља одлично е за таа намена. Ама паркет, не тепих. Нема сила за тепих

Погледнете го атачментот 104261

Добра ли е за паркет ? Ми се смачи со џогер да поминувам паркет и на крај влакна и ситни ствари со хартија да ги собирам и плус мокро па со папучи лом се прави ако згазиш.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
590
1,463
Јас многу се мислев за ова ама не ми се даваа толку пари. Без теписи, со куче влакна колку сакаш.

На крај покрај цептер огромната правосмокалка земав едно вакво. Секој ден за 5-6 мин усисавам и истурам у шоља одлично е за таа намена. Ама паркет, не тепих. Нема сила за тепих

Погледнете го атачментот 104261

И јас ја гледав оваа пред некоја година, ми требаше нешто мало мобилно, да соберам набрзина дур се молам со "роботов" што усисава по дома, ама ептен ми беше слабо.

Ја зедов оваа и ептен ми брка работа и на тепих и се пика сегде:

 

ARMac

Guru
2 октомври 2010
8,162
9,814
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Добра ли е за паркет ? Ми се смачи со џогер да поминувам паркет и на крај влакна и ситни ствари со хартија да ги собирам и плус мокро па со папучи лом се прави ако згазиш.

Абе добро е, подобро него со голема :) е сега ако запнеш, ќе најдеш пак некое влакно. Она стварно си усисава убаво и се тоа ама не е како со крпа кога ќе поминеш.

Види и оваа, од @Маша , јас стормвак ја земав лани тогаш немаше слични на неа. Многу лесено се мие хепа филтерот, дизајниран е за под славина да го плакнеш и уште тера со оригиналот, а два ти даваат со неа. За компактна, фаворитот не е покомпактна од стормвакот. Има телескопско железо, кај оваа нема тоа. Моторот директно во папуча иде, а горе има тенка метална рачка.


И јас ја гледав оваа пред некоја година, ми требаше нешто мало мобилно, да соберам набрзина дур се молам со "роботов" што усисава по дома, ама ептен ми беше слабо.

Ја зедов оваа и ептен ми брка работа и на тепих и се пика сегде:

 

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3,147
3,043
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Сите најдобрите roborock, се всушност шаоми


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Luca Toni

Gaining Experience
18 септември 2015
210
368
Luca Toni's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600, NZXT X62
Motherboard
ASUS TUF B450-M Plus Gaming
PSU
Riotoro 750w Gold Modular
RAM
16 GB DDR 4 3200 Hyper X Predator
Video card
AMD Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Case
NZXT 510i
Mouse
Razer Viper mini
Keyboard
Razer Ornata v2
Audio
Razer Kraken X
Monitor
Gigabyte 27"QHD 1ms, 165Hz, HDR, Curved
Јас ја користам S9
Презадоволен сум, со фул батерија го поминува цел стан од 80 квадрати, на двојно чистење со максимална моќ на вшмукување


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
4,236
3,960
Јас ја користам S9
Презадоволен сум, со фул батерија го поминува цел стан од 80 квадрати, на двојно чистење со максимална моќ на вшмукување


Sent from my iPhone using Tapatalk
40000 си дал или го нарача од некаде?
 

Luca Toni

Gaining Experience
18 септември 2015
210
368
Luca Toni's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600, NZXT X62
Motherboard
ASUS TUF B450-M Plus Gaming
PSU
Riotoro 750w Gold Modular
RAM
16 GB DDR 4 3200 Hyper X Predator
Video card
AMD Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Case
NZXT 510i
Mouse
Razer Viper mini
Keyboard
Razer Ornata v2
Audio
Razer Kraken X
Monitor
Gigabyte 27"QHD 1ms, 165Hz, HDR, Curved

Ficho

Gaining Experience
9 јули 2015
269
177

26000 ја земав јас


Sent from my iPhone using Tapatalk
Мислам дека @mdeni мислеше на овој S9.
 

Smartus

Верификувана компанија
8 ноември 2019
3
12
www.smartus.mk
Дали го имаат Auto empty dock за s7?

Колку пари кошта с7? Го нема кај нив на страната.
Ќе биде достапна и базата за самопразнење Отприлика почеток на октомври очекуваме да пристигне во бела боја

S7 е веќе достапен за нарачка во бела (36990 ден) и црна боја (35990 ден)
 

Skorp

Gaining Experience
25 август 2016
386
341
Skopje
Ќе биде достапна и базата за самопразнење Отприлика почеток на октомври очекуваме да пристигне во бела боја

S7 е веќе достапен за нарачка во бела (36990 ден) и црна боја (35990 ден)

Фала на одговорот. Уште едно прашање, дали може да се нарача Roborock H7 Cordless правосмукалката од кај вас?
 

Smartus

Верификувана компанија
8 ноември 2019
3
12
www.smartus.mk
Фала на одговорот. Уште едно прашање, дали може да се нарача Roborock H7 Cordless правосмукалката од кај вас?
Ќе гледаме да ја донесеме и H7 со нареден увоз :) Во текот на нареднава недела би биле ставени во пред-нарачка новите производи што ќе пристигнат. Отприлика 5-6 октомври би отпочнале со испорака
 

vlavot

Unstoppable
29 октомври 2009
3,147
3,043
vlavot's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-2500k (4.6Ghz OverClocked) + Corsair H80i
Motherboard
Asus Sabertooth P67 B3 Rev 3.0 TUF Military-Grade
Storage
Samsung 840 pro 256 GB + WD5000AAKX SATA3 500GB Blue
PSU
Chieftec APS-650CB A-135 80PLUS
RAM
Kingston Hyper X Genesis 2X4GB DDR3 1866Mhz Dual-Channel
Video card
Asus Radeon R9 290 4GB + NZXT KRAKEN G10 & Corsair H55
Case
Cooler Master CM Storm Trooper
Mouse
Corsair Vengeance m95 White
Keyboard
Cooler Master Storm Trigger Z Cherry Mx Brown
Audio
Marantz PM6005 + Wharfedale Diamond 9.6
Monitor
Dell UltraSharp U2414H 24''
OS
Windows 10 Pro X64
Ќе гледаме да ја донесеме и H7 со нареден увоз :) Во текот на нареднава недела би биле ставени во пред-нарачка новите производи што ќе пристигнат. Отприлика 5-6 октомври би отпочнале со испорака

И дали може да добиеме форумски попуст.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Smartus

Верификувана компанија
8 ноември 2019
3
12
www.smartus.mk
И дали може да добиеме форумски попуст.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ќе може. Таму каде што има простор излегуваме во пресрет колку што можеме :) Обично за такви попусти правиме персонализирани промо кодови.
Евентуално кодовите за членовите на ИТ Форум би можело да се објавуваат во некоја тема
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
941
842
Дали го имаат Auto empty dock за s7?

Колку пари кошта с7? Го нема кај нив на страната.
Мислам дека тоа се непотребно фрлени пари, секако (според мене) треба да го чистиш филтерот после секое чистење, како и крпата доколку се користи. А, кога го правиш тоа многу лесно и ќе го исчистиш кертриџот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,302
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно