• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Искуства со Муштерии во сервис

zlate_mkd

Intern
17 декември 2019
32
26

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,561
10,794
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
натоа време ни на крај памет на тоа да ти текне а до сеа сигурно отишол у друг свет
Дај ми информација каде да пробам да го најдам... да му го поправам компјуКтерот
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,561
10,794
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,561
10,794
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Мастика е тоа? :LOL:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #56

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,390
8,682
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

gego

Gaining Experience
6 декември 2009
291
305
Скопје
gego's setup  
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Motherboard
MSI P43
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
Искрено, ми фали овој звук. Некако се добива чувство дека нешо се дешава, се дигитализира врската и се умрежуваш со светот. Сеа повеќето мислат дека интернет е "стусни дугме и џак на леџа" (стисни копчето и вреќата на грб). Исклучено вифи на рутер или исклучен рутер од струја е "неам интернет!".
Интересни дешавки...
1. -"Електро инж. сум. Не сум лаик. Све проверив. Неам интернет"
-Аха, ок, супер. А адаптеров на модемов не е оргиналниот!?
"А па шо има врска, адаптер ко адаптер, нема разлика. Еве пробај со овие". Отвара фиока 10 различни адаптери собрал, враќање оргиналниот у модем, работи, спие.
2. Студент, смер ИТ менаџер на Американ Колеџ, 3та година.
" Што има врска тоа днс што пингаш добро, еве на Спид тест, на мој ПЦ кочи, не крева колку е пакетот" А у пц еден куп ствари му вртат у позадина, а + излезе и етернет кабелот оштетен од газење под тепих. Си мислам-дечко ти стварно учиш за ит менаџер??? Највероватно само за Менаџер се спремаше да го вработат.
3. Тоа етернет кабел од порта у порта, адсл кабелот во ефикс порта или во етернет порта на модем, редовна појава.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,628
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно